choroba włochy europafot. pixabay.com/ccipeggy

Zamykają sklepy i punkty usługowe. Rząd podjął decyzję, sytuacja we Włoszech coraz gorsza

Choroba Covid-19 niesie ze sobą poważne zagrożenie. Wiedzą o tym najbardziej dotknięte pandemią Włochy, które wprowadzają nowe ograniczenia.

Koronawirus i wywoływana przez niego choroba Covid-19 niesie ze sobą bardzo poważne zagrożenia. Władze Włoch podjęły bardzo ważną decyzję, która ma ograniczyć rozprzestrzenianie się zarazy.

Cały zagraniczny rząd na kwarantannie. U senatora stwierdzono zakażenieCały zagraniczny rząd na kwarantannie. U senatora stwierdzono zakażenieCzytaj dalej

Choroba powodem zamknięcia sklepów

Premier Włoch Giuseppe Conte poinformował o decyzji rządu o zamknięciu sklepów, punktów usługowych, barów i restauracji. Otwarte pozostaną tylko te z artykułami spożywczymi oraz apteki.

Decyzją jest odpowiedzią na wnioski północnej częśći kraju, najbardziej dotkniętej zarazą. Władze tamtych regionów zaapelowały o dalsze restrykcje i zamknięcie całej działalności komercyjnej w ramach walki z epidemią koronawirusa.

Otwarte pozostaną sklepy spożywcze, supermarkety, kioski z gazetami, dozwolone zostanie również dostarczanie zakupów do domu. Zamknięte za to mają zostać m.in. salony fryzjerskie, restauracje i puby.

- Nie jest konieczne robienie zapasów w pośpiechu - zapewniał premier powtarzając, że sklepy spożywcze pozostaną otwarte. - Zapewnione będą wszystkie najważniejsze usługi publiczne, w tym transport.

Na ten moment nie planowane są dalsze restrykcje.

- Jeśli bilans koronawirusa będzie rosnąć, co nie jest niemożliwe, to nie znaczy, że musimy zarządzić nowe kroki. Nie możemy pędzić na ślepo ku przepaści. Musimy być świadomi, odpowiedzialni - podsumował premier.

Dzisiaj grzeje: 1. Porażające słowa Martyny Wojciechowskiej. Pokazała skandaliczną prawdę o polskich lotniskach
2. Szukają szczepionki na wirusa z Wuhan. Ochotnikom oferują równowartość 17 tys. zł

Nowe przepisy obowiązywać będą przez 2 tygodnie, czyli do 25 marca. We Włoszech obecnie znajduje się ponad 10,5 tys. chorych, a 827 osób zmarło.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Druzgocące słowa Jackowskiego dla wszystkich Polaków. Zobaczył tragedię, która ma nastać lada dzień
  2. Właśnie teraz kapusta pekińska jest na wagę złota. Powinno się ją jeść na potęgę
  3. Kolejne loty z Polski anulowane. Seria pilnych działań LOT
  4. Imprezy masowe w Polsce zabronione. Największe wydarzenie turystyczne w kraju odwołane
  5. 42 osoby nie żyją, chciały ratować się przed chorobą z Chin. Tragedia za granicą
  6. Koniec sezonu skoków narciarskich. Zapadła oficjalna decyzja federacji

źródło: rmf24.pl

Następny artykuł