Chiny LOTFot. Wikipedia.org/Azymut (Rafał M. Socha)

LOT podjął decyzję ws. lotów do Chin. Nalegało wielu Polaków

Chiny w najbliższym czasie nie przyjmą na swoich lotniskach samolotów LOT. Polska firma podjęła decyzję, na którą od dawna czekało wielu Polaków.

Chiny w ostatnim czasie stały się miejscem wyjątkowo niebezpiecznym. Szaleje tam groźny koronawirus, który niestety błyskawicznie rozprzestrzenia się po świecie. W internecie od wielu dni użytkownicy sugerowali, że polskie linie lotnicze LOT powinny anulować loty do tego kraju, by nie narażać pasażerów na zarażenie koronawirusem.

Zaginął 100 lat temu w tajemniczym Trójkącie Bermudzkim. Teraz tajemnica została odkrytaZaginął 100 lat temu w tajemniczym Trójkącie Bermudzkim. Teraz tajemnica została odkrytaCzytaj dalej

W końcu taka decyzja zapadła. Jak podaje Polsat News, przewoźnik właśnie zawiesił wszystkie loty z Polski do Pekinu.

Samoloty LOT będą omijać Chiny

- W związku z ogłoszonym przez Międzynarodową Organizację Zdrowia (WHO) komunikatem dotyczącym rozprzestrzeniania się koronawirusa 2019-nCoV i po konsultacji z Ministerstwem Zdrowia i sztabem działającym przy Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, zarząd Polskich Linii Lotniczych LOT podjął decyzję o tymczasowym zawieszeniu rejsów do Pekinu do 9 lutego br. Decyzja ta jest podyktowana szczególną troską o zapewnienie pełnego bezpieczeństwa pasażerom i członkom załogi LOT-u - poinformował LOT.

Taką decyzję od wielu dni sugerowali też użytkownicy internetu, słysząc kolejne doniesienia o podejrzeniach zarażenia koronawirusem w Polsce. Decyzja o zawieszeniu lotów obowiązywać ma aż do 9 lutego, wciąż jednak na warszawskim lotnisku lądują samoloty z Pekinu, obsługiwane przez linię lotniczą Air China. Jak na razie nie wiadomo, czy zagraniczny przewoźnik również podejmie decyzję o zawieszeniu swoich połączeń.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wróciła wcześniej do domu. Gdy zobaczyła, z kim jest w łóżku jej mąż, straciła przytomność
  2. Z ostatniej chwili: 500 osób w Polsce monitorowanych w kontekście koronawirusa
  3. Zadziwiająca oferta hotelu. Jeśli zajdziesz w nim w ciążę, dostaniesz niezwykły prezent
  4. Podejrzenie koronawirusa na pokładzie polskiego samolotu. Pasażerowie zamknięci na pokładzie
  5. Policjanci zabrali autostopowicza z pobocza. Chwilę później na jaw wyszła niewiarygodna prawda, trafił za kraty
  6. Będzie naprawdę niebezpiecznie. Pilny alarm dla prawie całej Polski

Źródło: Polsat News

Następny artykuł