Chiny tajemnicze przesyłkiFot. https://twitter.com/USDA_APHIS

Przyszła do nich tajemnicza przesyłka z Chin. Polaków zamurowało. Służby wydały ostrzeżenie

Chiny niedawno znalazły się w centrum uwagi mediów w wielu krajach po tym, jak do skrzynek trafiły tajemnicze paczki. Przesyłki nadawane z azjatyckiego kraju trafiły również do Polaków, którzy sprawdzili, co znajduje się w środku. Zarówno polskie, jak i amerykańskie służby wydały już w tej sprawie ostrzeżenie.

Chiny obecnie prowadzą rozmowy ze służbami amerykańskimi po tym, jak do wielu mieszkańców Stanów Zjednoczonych trafiły tajemnicze paczki. Okazało się, że opisy przesyłek były sfałszowane. Pakunki wysłano również do Kanda i Polski. Po tym, jak podejrzane przesyłki znalazły się w co najmniej 30 stanach, władze postanowiły zając się tą sytuacją. Zarówno polskie, jak i amerykańskie organy wydały już ostrzeżenia dotyczące zawartości paczek.

Minister zdrowia pilnie przerwał wakacje. Sytuacja jest poważnaMinister zdrowia pilnie przerwał wakacje. Sytuacja jest poważnaCzytaj dalej

W wyniku ostatnich podejrzanych wydarzeń Chiny zostały powiązane z tajemniczymi przesyłkami, które w swoich skrzynkach mogli znaleźć mieszkańcy Polski, Stanów Zjednoczonych oraz Kanady. Najwięcej przesyłek prawdopodobnie trafiło do USA. Potwierdzono, że paczki dotarły aż do 30 stanów - najwięcej z nich znalazło się w Teksasie. W odpowiedzi na nietypowe zjawisko oświadczenie wystosował już amerykański Departament Rolnictwa. Organizacja wyjaśnia teraz całą sytuację z wraz z Urzędem Celnym.

Tajemnicze przesyłki opuściły Chiny i dotarły do Stanów Zjednoczonych, Kanady oraz Polski

Paczki, które po tym, jak opuściły Chiny i dotarły do mieszkańców między innymi w Polsce, zawierają nasiona nieznanego pochodzenia. W związku z tym, że opisy przesyłek zostały sfałszowane, a żaden z odbiorców nie zamawiał paczek, służby zaapelowały, aby pod żadnym pozorem "nie siać nasion niewiadomego pochodzenia". Organy poinformowały, że w przypadku otrzymania przesyłki, każdy powinien skontaktować się z odpowiednimi pracownikami i poczekać na jej odbiór.

Do całej sytuacji odniosły się już Chiny. Rzecznik spraw zagranicznych Wang Wenbin poinformował, że opisy na przesyłkach zostały sfałszowane i sugerowały, że z kraju wysyła się biżuterię. Jak widzimy na zdjęciu, które pojawiło się na Twitterze organizacji USDA APHIS, mieszkańcy różnych państw otrzymali jednak nasiona. Chińskie służby obecnie prowadzą w tej sprawie śledztwo. Według mediów mają zamiar poprosić Stany Zjednoczone o zwrot przechwyconych nasion w celu prowadzenia dalszych procedur.

Chiny mogą być zamieszane w tzw. brushing scam

Chiny są krajem, z którego różne towary zamawiają także Polacy. Mieszkańcy naszego kraju także otrzymali przesyłki z nasionami, które opisano jako "płatki złota". Jednak polski Główny Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa podkreślił, że nie powinniśmy ich wysiewać, ponieważ mogą być źródłem "nowych, niewystępujących dotychczas w kraju lub w Unii Europejskiej agrofagów szkodliwych". Nie wyklucza się, że to mogło by spowodować straty gospodarcze oraz środowiskowe.

- Takie organizmy stanowią potencjalne zagrożenie dla roślin uprawianych i rosnących w naturze na danym obszarze, i przy korzystnych warunkach do rozwoju oraz braku naturalnych wrogów/czynników ograniczających, mogą zadomowić się, powodując starty gospodarcze i środowiskowe - komunikat Głównego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasion cytuje Polsat News.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje aktorka znana z seriali z TVP i Polsatu. Miała 47 lat
2. Katastrofa kolejowa za granicą. Sceny jak z horroru
3. 500 plus w Lidlu. Niemiecka sieciówka rusza z własnym programem

Podczas gdy Chiny prowadzą swoje śledztwo, Amerykańska Inspekcja Zdrowia Zwierząt i Roślin podejrzewa, że akcja może polegać na tzw. brushing scam, czyli wysyłaniu niewielkich przesyłek o niskiej wartości przy wykorzystaniu danych kupujących. Dzięki temu firmy mogą wystawiać pozytywne opinie o swojej działalności, by zachęcić przyszłych klientów. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o cenach produktów tuż za polską granicą.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nagły apel Mateusza Morawieckiego. Premier zwrócił się do wszystkich Polaków
  2. Niespodziewane informacje. Polski piłkarz oficjalnie podpisał umowę z wielkim Liverpoolem
  3. Jacek Kurski przerwał milczenie. Nawiązał do TVP i powiedział kilka słów o wyborach, których nikt się nie spodziewał
  4. Strażnicy poprosili na polskim lotnisku turystów o dokumenty. Zaniemówili, gdy odkryli, co się dzieje
  5. Nie żyje młoda europejska gwiazda. Beztroska podróż zakończyła się dramatem
  6. Były nad wodą z dziećmi. Wezwano policję, skandal przechodzi ludzkie pojęcie
  7. Córka Anny Jantar w ważnej sprawie pokazała znajdkę i jej dziecko. Zwróciła się z apelem do fanów

Źródło: Polsat News

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł