Chiny regulują prawodastwo Hongkongu.Fot. Pixabay.com/ tee2tee

Chiny zdecydowały? Zmieni się życie milionów ludzi. Świat przeciera oczy i nie wierzy

Chiny nieoficjalnie przyjęły “ustawę o bezpieczeństwie” dla Hongkongu. Przepis będzie narzucony prowincji, a skutki dotkną przede wszystkim obywateli. Może to być koniec swobód regionu.

Chiny przeforsowały kontrowersyjną “ustawę o bezpieczeństwa”, która ma być narzucona mieszkańcom Hongkongu. Informację z anonimowego źródła podał dziennik South China Morning Post cytowany przez redakcję Onetu. Przepis przewiduje zwalczanie “działalności separatystycznej, wywrotowej i terrorystycznej”.

17-latek w centralnej Polsce nie posłuchał zakazu podczas wakacji. Nie żyje17-latek w centralnej Polsce nie posłuchał zakazu podczas wakacji. Nie żyjeCzytaj dalej

Chiny przejmą Hongkong?

Z turystycznego punktu widzenia rzekome zmiany legislacyjne wyraźnie wpłynęłyby na autonomię Hongkongu, co przełożyłoby się na prawdopodobne utrudnienia w dostaniu się do prowincji. Chiny wprowadzając “ustawę o bezpieczeństwie” mogłyby ściśle kontrolować życie publiczne, a więc również potencjalną turystykę regionu (chociaż jak na razie Państwo Środka powoli otwiera swoje granice).

Jak podaje dziennik South China Morning Post, na który powołują się dziennikarze Onetu, za ustawą mieli głosować wszyscy członkowie Stałego Komitetu Ogólnochińskiego Zgromadzenia Przedstawicieli Ludowych (OZPL). Według redakcji Chiny miałyby wpłynąć na legislaturę prowincji, pomijając miejscowe prawodawstwo.

Chiny chcą wpływów

Jak na razie nie są znane dokładne zapisy ustawy, jednak media donoszą, że nowe instrumenty pozwolą rządowi w Pekinie wyraźnie oddziaływać na m.in. zgromadzenia w Hongkongu. Tak też Chiny miałyby wpływ na ewentualne strajki wobec władzy. Co więcej, nowe prawo byłoby nadrzędne wobec przepisów prowincji, a więc w praktyce byłby to początek końca względnej autonomii regionu.

Dzisiaj grzeje: 1. Skalne Miasto w Czechach jest niesamowite. Blisko granicy czeka cudowna kraina
2. Korzystając z bankomatu możesz się mocno zdziwić. Nadchodzi spora zmiana przy wypłatach

Hongkong od 1842 do 1997 roku był kolonią brytyjską. Językiem urzędowym prowincji jest dialekt kantoński języka chińskiego oraz angielski. Aglomeracja cieszy się największą liczbą wieżowców na świecie. Co ciekawe, jest to także rekordzista pod względem kosztów wynajęcia mieszkania.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tak wygląda dom Roberta Lewandowskiego. Fotografie gigantycznej posiadłości zwalają z nóg, niejeden mógłby się zgubić
  2. Krzysztof Kononowicz zaatakował ekipę TVP. Interweniowała policja
  3. Tysiące Polaków dostanie bilety 80% taniej. Już pewne, można rezerwować
  4. Przykre wyznanie Ministerstwa Zdrowia o wakacjach. Nie ma już wątpliwości, niestety
  5. Cejrowski posunie się do ostateczności. Powiedział wszystko, stracił cierpliwość do rządu
  6. Polacy uwielbiają konkretnego grzyba, w połączeniu z 1 składnikiem zamienia się w śmiertelną truciznę. Mało kto wie o niebezpieczeństwie

Źródło: Onet

Następny artykuł