Chiny ruszają z turystykąFot.pixnio.com/pl/media/tlum-twarz-maska-ochrony-ludzie

Niewiarygodne wiadomości z Chin. Specjaliści nie mają wątpliwości. Jest nadzieja

Chiny były pierwszym ogniskiem koronawirusa i jako pierwsze zaczęły wprowadzać rygorystyczne zasady. Teraz nadszedł czas na poluzowanie obostrzeń. Już na początku października wiele może się zmienić.

Chiny wiele już straciły na zamknięciu i ograniczeniach wynikających z epidemii. Nareszcie nadszedł czas na uruchomienie szeroko pojętej turystyki, która pomoże gospodarce kraju. Mieszkańcy mają możliwość podróżowania, lecz na razie nie spieszyli się z wykorzystywaniem urlopów. Wszystko zmieni się 1 października, w dniu narodowego święta rozpoczynającego dłuższy okres dni wolnych od pracy.

Już nie ma odwrotu. Rząd wydał dziś rozporządzenie, ogromny cios dla turystykiJuż nie ma odwrotu. Rząd wydał dziś rozporządzenie, ogromny cios dla turystykiCzytaj dalej

Chiny ożywiają turystykę

Wyjazdy w pierwszych dniach października są już tradycją w Chinach. To wtedy odnotowuje się największy wzrost natężenia turystyki, która przynosi ogromne zyski. W ubiegłym roku Chińczycy odbyli w tym okresie 782 mln podróży, w tym ponad 7 mln osób wyjechało za granicę. W tym roku wyjazdów zagranicznych będzie znacznie mniej.

Chiński Instytut Badań Turystycznych oszacował, że w okresie wolnym od pracy, który w tym roku będzie trwał aż osiem dni, obywatele odbędą ok. 550 mln podróży. Jak podaje chińska prasa, koleje narodowe spodziewają się 108 mln przejazdów. To znacznie mniej niż w poprzednich latach, lecz zważywszy na ryzyko powrotu epidemii, całkiem sporo.

Dzisiaj grzeje: 1. Sąsiad Polski wprowadza stan wyjątkowy. Zmiany już od jutra
2. Prowadząca "Koło fortuny" ujawniła, jak naprawdę pracuje jej się w TVP. Bezlitosne słowa
3. Polacy mogą już nie wjechać do zagranicznego miasta. Tylko 31 państw ma pozwolenie na loty.

Platforma turystyczna Trip.com ujawniła własne szacunki, wg których Chińczycy odbędą 600 mln podróży. Chińskie MSZ nadal zaleca unikanie podróży zagranicznych, o ile nie są one konieczne, a linie lotnicze nie oferują wielu kierunków. Turyści są jednak głodni wyjazdów i nawet jeśli zrezygnują z podróży zagranicznych, z chęcią wybiorą się na wycieczkę w granicach państwa.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dzieje się w Lidlu. Oferta ważna do wyczerpania zapasów. Klienci wynoszą pełne koszyki
  2. Uwaga na oszustów, pieniądze znikają z kont. Klienci banku PKO BP są zagrożeni
  3. Fani nie mogą się oderwać od wakacyjnego zdjęcia córki Małysza. Pokazała szczegół, o którym nawet nie myśleli
  4. Robert Makłowicz zasłynął dzięki podróżom, nagle zniknął. Wyszło na jaw, czym się dziś zajmuje
  5. Zbliża się premiera prawdziwego hitu na Netflixie. Każdy amator podróży musi go obejrzeć
  6. Niepokojące zdjęcia z Chin obiegły świat. Okropny trend z udziałem zwierząt wciąż rośnie na popularności

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł