Chiny. Pojawiła się nowa śmiertelnie niebezpieczna substancjaPixabay.com/ Free-Photos

Są pierwsze ofiary. Nowa substancja dotarła z Chin do Europy. Jest śmiertelna

Chiny to kraj, w którym pojawiła się nowa substancja, która jest śmiertelnie niebezpieczna. Co więcej, pojawiła się już poza granicami chińskiego państwa i dotarła już do Europy. W tym roku środek spowodował już śmierć ponad 10 osób.

Chiny. To właśnie tam powstała nowa używka, która stwarza ogromne zagrożenie dla życia i zdrowia. Chodzi o substancję, która tylko od maja spowodowała śmierć przynajmniej 11 osób. Najmłodsza ofiara miała 23 lata. Czym jest niebezpieczny środek, który trafił do Europy z azjatyckiego mocarstwa?

Polacy są na liście. Kolejny kraj zamyka się na cudzoziemców. Nie wpuszczą prawie nikogoPolacy są na liście. Kolejny kraj zamyka się na cudzoziemców. Nie wpuszczą prawie nikogoCzytaj dalej

Chiny. Śmiertelnie niebezpieczna substancja

Nowy środek jest dopalaczem, którego nazwa potoczna to "byk". Konkretnie jest to subsatancja 4fmdmb-bica. Powstała w Chinach, ale rozpowszechniła się już do innych państw. Można ją dostać również w Europie. Problemem postanowiły zająć się Węgry. To tam Komenda Głównej Policji zwołała specjalną konferencję o tym dopalaczu.

Ibolya Csako, przedstawicielka węgierskiej policji, poinformowała o ustaleniach na temat niebezpiecznej substancji. 4fmdmb-bica służy do nasycania marihuany lub tytoniu, który następnie się pali. W przeliczeniu na polską walutę, jeden gram kosztuje 17-19 złotych. Z tego można spalić 5 papierosów. Narkotyk może spowodować śmierć. Z powodu jego zażycia dochodzi do drgawek lub ataków szału. Zauważalne są też trudności z oddychaniem i ból w klatce piersiowej.

Dzisiaj grzeje: 1. Rząd zdecydował. Jest zakaz. Przepisy obowiązują od dziś
2. Kontrolerzy ruszyli na łowy, nie umkniesz już przed kontrolą. Kary, które wystawiają są srogie

Jak wiadomo, większość zgonów spowodowanych zażywaniem narkotyku miała miejsce na terenie komitatu Borsod-Abauj-Zemplen na Węgrzech. Takie sytuacje pojawiły się również w stolicy kraju Budapeszcie i komitatach Fejér, Szabolcs-Szatmár-Bereg, Nógrád i Tolna. Najmłodsza ofiara miała 23 lata, a najstarsza 36 lat.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zbigniew Boniek podzielił się swoją radością na Twitterze. Internauci gratulują nowego członka rodziny (FOTO)
  2. Ksiądz ujawnił szczegóły pogrzebu Piotra Woźniaka-Staraka. Nigdy wcześniej nie widział niczego podobnego
  3. Tysiące zakażonych po jednej modlitwie. Dramatyczne wiadomości ze świata
  4. Hit, wyciekło zdjęcie Macierewicza na wakacjach. Poszalał
  5. Wysłała rodzicom zdjęcie z wakacji. Nie zauważyła jednej rzeczy, ale wstyd
  6. Poranki, które zna każdy właściciel psa. Michał Szpak pokazał, jak wita go ukochany czworonóg

Źródło: o2.pl

Następny artykuł