Chiny przywrócą wszystkie połączenia?Fot. pixinio.com/Bicanski (zdjęcie ilustracyjne)

Nagła decyzja Chin. Zaskoczyli wszystkich

Chiny decydują się na krok, który może wyraźnie wpłynąć na krajową turystykę. Potencjalne plany Państwa Środka ożywiłyby miejscowy sektor, jednak nastroje studzi IATA. Z drugiej strony, jest to ogromna szansa szczególnie dla branży transportowej - pytanie tylko - czy wykonalna?

Chiny mają przywrócić znaczącą część połączeń krajowych już od września. Takie prognozy zapowiadają przedstawiciele ForwardKeys - firmy specjalizującej się w analizie rynku transportowego. Według zapowiedzi ekspertów, Państwo Środka chce dynamicznie wrócić do stanu sprzed pandemii.

Samolot wyleciał z Polski, doszło do zderzenia. Wiadomość obiegła mediaSamolot wyleciał z Polski, doszło do zderzenia. Wiadomość obiegła mediaCzytaj dalej

Chiny ponownie z lotami? Eksperci zapowiadają duże zmiany

Jak podają dziennikarze Pulsu Biznesu i brytyjskiego BBC, Chiny już od września mają przywrócić większą część swojej siatki krajowej, a według niektórych prognoz - nawet cały rozkład lotów sprzed pandemii. Tylko w sierpniu rząd w Pekinie zadecydował o powrocie 86 proc. rejsów w granicach państwa, a trend utrzymywał się już od lutego, kiedy to nastąpiły pierwsze wznowienia połączeń krajowych.

- To bardzo znaczący moment, bo po raz pierwszy od wybuchu epidemii COVID-19 duży segment rynku lotniczego powraca do poziomu sprzed pandemii [...] Zasadnicze pytanie jest takie, czy duże rabaty będą nadal potrzebne, aby podtrzymać wychodzenie z kryzysu – wyjaśniał cytowany przez Puls Biznesu i BBC, Olivier Ponti z ForwardKeys.

Dalsze losy Państwa Środka. Chiny podnoszą się po pandemii

Jak wynika z raportów ForwardKeys, Chiny zamierzają utrzymywać niski poziom zachorowań i z czasem - niwelować zakażenia oraz zdecydowanie pobudzać gospodarkę. Co więcej, analitycy prognozują, że przewoźnicy będą prowadzili “agresywną wojnę cenową”, która ma napędzać rynek i zachęcać do powrotu pasażerów na pokłady (podobna strategia miała wystąpić również w przypadku rynku europejskiego).

Dzisiaj grzeje: 1. Tomasz Karolak oburzony, wyrzucono go ze sklepu z prostego powodu. Aktor stwierdził, że to on powinien wezwać policję
2. Dramatyczna wiadomość z Chorwacji. Spełnia się czarny scenariusz
3. Waloryzacja emerytur 2021. Znamy już kwotę podwyżki

Puls Biznesu, powołując się na ekspertów z FlightGlobal, zaznacza, że rozwinięta infrastruktura transportowa przyczyni się do wzmocnienia sytuacji przewoźników. Nieco mniej optymistyczne prognozy prezentuje IATA (globalne stowarzyszenie linii lotniczych). Według analityków stowarzyszenia, częstotliwość połączeń nie wróci do stanu sprzed pandemii przynajmniej do 2024 roku.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Gigantyczna strata dla świata polskiego sportu. Nie żyje były mistrz Polski i legenda jednego z najlepszych klubów w kraju
  2. Opiekunka potajemnie wyszła za 88-letniego Władysława, dramat rodziny. "Był cały brązowy, wyglądał jak wilkołak"
  3. Turystka myślała, że robi zwykłe selfie. Kiedy zobaczyła, co uchwyciła, natychmiast poszła na policję
  4. Tragiczne wiadomości zza granicy. Zginęło co najmniej 90 osób, 1000 domów zniszczonych
  5. Pilne ostrzeżenie GIS dla wszystkich Polaków, nie żyje już 11 osób. Nie chodzi o koronawirusa
  6. Doberman bawił się z dzieckiem, nagle się na nie rzucił. Gdy matka poznała powód, nie mogła się pozbierać

Źródło: Puls Biznesu

Następny artykuł