chiny azja turyścifot. pixabay.com/vperemencom

Nowy, ogromny problem w Chinach. Szczególnie narażona jedna grupa ludzi

Chiny były pierwszym krajem dotkniętym kryzysem wywołanym epidemią. Chociaż sytuacja zdaje się już być opanowana, okazuje się, że część mieszkańców wciąż jest zagrożona.

Od grudnia zeszłego roku Chiny zmagają się z epidemią Covid-19. Na całe szczęście sytuację udało się tam opanować, a ludzie zaczynają wracać do normalności. Pojawiły się jednak nowe przypadki wśród tylko jednej grupy mieszkańców.

Nikt nie wyjdzie z domu po 17:00, kary są bardzo wysokie. Dwa kolejne kraje wprowadzają ostre reguły walki z chorobąNikt nie wyjdzie z domu po 17:00, kary są bardzo wysokie. Dwa kolejne kraje wprowadzają ostre reguły walki z chorobąCzytaj dalej

Chiny z nowym problemem

Chińska Narodowa Komisja Zdrowia podała w sobotę, że zdiagnozowano 46 nowych przypadków zakażeń koronawirusem, a dzień wcześniej było ich 41. Wszystkie nowe przypadki poza jednym dotyczyły osób, które przyjechały zza granicy i to właśnie one są teraz najbardziej zagrożoną grupą w tym momencie.

Na samym początku kryzysu inne państwa ograniczyły rotację ludności z Chin. Obecnie Chiny blokują połączenia z regionami, w których odnotowano największą zachorowalność. Stosując surowe metody, m.in. wstrzymanie zakładów produkcji czy ograniczenie życie publicznego, sytuacja zaczęła się tam poprawiać.

Chociaż w Państwie Środka liczba osób zakażonych wciąż jest zatrważająco wysoka, dzienna statystyka nowych zachorowań i śmierci znacząco spadła. Liczba zakażonych osób wynosi obecnie 81054, a 3261 osób zmarło. Obecnie w największym niebezpieczeństwie są powracający do Chin turyści.

Dzisiaj grzeje: 1. Rozpaczliwy apel Polaków o pomoc. Mają 48 godzin na powrót do domu, potem będą mieli ogromne problemy
2. Przestępcy znaleźli wyjątkowo perfidny sposób na okradanie mieszkań. Uważaj, kto do Ciebie puka

Obecnie kryzys epidemiologiczny najbardziej dotyka Europę, zwłaszcza Włochy, gdzie tragiczny bilans zgonów wynoszący 4825 osób, przewyższył już liczbę śmierci w Chinach. Dziennik "La Repubblica" informuje również o braku miejsc na oddziałach intensywnej terapii.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mamy przełom ws. koronawirusa? Naukowcy informują o skutecznym leku, jest znany od 70 lat
  2. Oficjalna wiadomość. Ważne zmiany dotyczące zakupów w Polsce
  3. Wyznanie polskiej lekarki pracującej we Włoszech. Przykre i mocne słowa
  4. Tragiczna sytuacja we Włoszech. Mieszkańcy muszą zachowywać się wzorowo, jest lista zasad
  5. Polacy wracający do kraju muszą się przygotować. Czeka ich kwarantanna
  6. Polscy skoczkowie poddani kwarantannie. W izolatce również Adam Małysz

źródło: natemat.pl

Następny artykuł