Chiny zmieniają prawoFot. unsplash.com/@chuttersnap

Przełomowa decyzja Wuhan, jest kategoryczny zakaz. Chwila, na którą czekały miliony

Chiny próbują zapobiec kolejnym tragediom związanym z chorobami. Władze Wuhan podjęły decyzję, która odmieni oblicze tego miasta i zmusi wielu mieszkańców do zmiany przyzwyczajeń, a nawet branży w której pracują.

Chinysłyną z jedzenia potraw z dzikich zwierząt, a nawet psów. Pod koniec lutego chiński parlament podjął specjalną decyzję o eliminacji nielegalnego handlu dzikimi zwierzętami oraz o zakazie ich spożywania w całym kraju. Od tamtej pory poszczególne miasta i regiony opracowują szczegółowe przepisy lokalne w tym zakresie. Naukowcy podejrzewają, że pandemia koronawirusa rozpoczęła się od targowiska w Wuhan, na którym nielegalnie handlowano dzikimi zwierzętami.

Niewyobrażalna tragedia w turystycznym raju w Europie. 23-latka nie miała szans, Niewyobrażalna tragedia w turystycznym raju w Europie. 23-latka nie miała szans, "było za późno"Czytaj dalej

Chiny zakazały jedzenia dzikich zwierząt

W środę 20 maja pojawił się komunikat z Wuhan, w którym znalazł się zapis, że przez pięć lat zakazane będzie jedzenie "dzikich zwierząt lądowych" oraz rzadkich i chronionych gatunków wodnych.Władze miasta zapowiedziały również stanowcze działania przeciwko osobom nielegalnie handlującym takimi zwierzętami lub wytworzonymi z nich produktami.

- Hodowla dzikich zwierząt będzie poddana ścisłemu nadzorowi i nie będzie dozwolona w celach konsumpcyjnych - czytamy w komunikacie.

Dzisiaj grzeje: 1. Ceny w Zakopanem to gruba przesada? Jak uważacie, oskubują turystów?
2. Wielka jedenastka. Ranking największych sieci sprzedaży w Polsce 2019

Nie będzie można polować na dzikie zwierzęta na całym obszarze administracyjnym miasta, z wyjątkiem "badań naukowych, regulowania stanu populacji, monitorowania chorób zakaźnych i innych szczególnych okoliczności". Trzy chińskie prowincje: Hunan, Jiangxi i Guangdong, już wcześniej ogłosiły plany rekompensat dla rolników zmuszonych do rezygnacji z legalnej hodowli określonych gatunków dzikich zwierząt, o czym donosiły chińskie media.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Media obiegła przykra wiadomość o śmierci. Biały Dom pogrążony w żałobie
  2. Znalazła małego kotka w alejce. Kiedy zabrała go do weterynarza, zdębiała
  3. Milionom ludzi zagraża nie tylko koronawirus. Żywioł uderzy w środę za granicą
  4. Dziecko z Polski zaginęło 26 lat temu. Właśnie odnalazła się na drugim końcu świata?
  5. 97 milionów ludzi i żadnego zgonu. Nikt inny nie poradził sobie z epidemią tak jak oni
  6. Jarosław Bieniuk zdecydowanie reaguje na dokument TVP. Reżyser oskarżył go o ukrywanie pedofili

Źródło: Interia

Następny artykuł