Chiny z sankcjami dla USA.Fot. Wikipedia.org/Пресс-служба Президента Российской Федерации/CC BY 4.0/https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.en (zdjęcie ilustracyjne)

Chiny dłużej już nie mogą. Ogłaszają ostre uderzenie w światową potęgę

Chiny głośno wyrażają sprzeciw wobec zmian w USA. Napięcie na linii Pekin-Waszyngton staje się coraz bardziej wyraźne na arenie międzynarodowej. Już teraz komunistyczny rząd Państwa Środka podjął konkretne kroki.

Chiny opublikowały plan sankcji wymierzony w przedsiębiorstwa amerykańskie, które działają w Państwie Środka. Powód? “Delegalizacja” rejestracji użytkowników TikToka i chińskiego WeChata na terenie USA.

Porwało turystę, żywioł uderzył. TVP przekazało dramatyczną wiadomość z zagranicyPorwało turystę, żywioł uderzył. TVP przekazało dramatyczną wiadomość z zagranicyCzytaj dalej

Chiny: Rząd chce sankcji dla amerykańskich koncernów

Jak podaje serwis TRT World, już wcześniej Departament Handlu USA oficjalnie potwierdził, że na terenie kraju potencjalni użytkownicy nie będą mogli pobierać i rejestrować się w aplikacjach TikTok i WeChat. Przepis ma wejść w niedzielę (20 września), jednak Chiny zareagowały na zmianę tuż po ogłoszeniu projektu.

W odpowiedzi Chiny opublikowały listę sankcji, która ma dotknąć koncerny amerykańskie działające w Państwie Środka. Jak na razie Pekin nie potwierdził, które firmy zostaną objęte nowymi przepisami. Według rządu ChRLD “nowy system ma chronić suwerenność, bezpieczeństwo i interesy kraju”.

Chiny o sankcjach dla amerykańskich przedsiębiorstw

Chiny obejmą nowymi zakazami zarówno osoby fizyczne, jak i całe przedsiębiorstwa. Według scenariusza TRT World projekt może obejmować m.in. zakaz handlu oraz inwestycji na terenie kraju, a także sprowadzania personelu lub sprzętu. Co ważne, równolegle Pekin zmaga się z zakażeniami, które mogą sugerować całkowicie nową pandemię.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie miał szans, nie żyje. Pojechał tylko na działkę letniskową, tragedia w Polsce
2. Dodatek 4300 zł do emerytury tylko dla grupy wyjątkowych osób. Niebawem będzie ich nawet 100 tys.
3. Co się dzieje przy zamku w Malborku? Wiadomość obiegła Polskę

- [Sankcje będą dotyczyły podmiotów, które – przyp. red.] szkodzą suwerenności narodowej Chin, bezpieczeństwu i interesom rozwojowym, naruszającym międzynarodowe zasady gospodarcze i handlowe na szczeblu międzynarodowym – czytamy w komunikacie chińskiego Ministerstwa Handlu, cytowanego przez TRT World i O2.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Przygarnęła 1-dniowego kotka. Niewiarygodne, jego wygląd przypomina zupełnie inne zwierzątko
  2. Ludzie zatrzymywali auta by zobaczyć "UFO". Tysiące nagrań zalało internet [wideo]
  3. Chiny dłużej już nie mogą. Ogłaszają ostre uderzenie w światową potęgę
  4. Zdjęcie Szymona Hołowni z rezerwatu wstrząsnęło internetem. Trudno się nie skrzywić
  5. Dwie osoby nie żyją, wielu rannych, nagle wybuchł chaos. Wiadomości z zagranicy obiegły media
  6. Tragiczny wypadek w kujawsko-pomorskim. Ponad 100 ofiar śmiertelnych, wśród nich matki z dziećmi

Źródło: O2

Następny artykuł