Chiny wracają do normalności?Fot. Twitter.com/rachelblundy

Porażające obrazki z Wuhan. Chiny nie wyciągnęły żadnych wniosków z epidemii?

Chiny powoli odchodzą od obostrzeń sanitarnych, a miłośnicy imprez nie muszą się ograniczać, jeśli chodzi o skalę przedsięwzięć. Ostatnio pierwsze ognisko koronawirusa na świecie urządziło przyjęcie na kilka tysięcy osób. Strój obowiązkowy? Na pewno nie maseczki.

Chiny, a przynajmniej Wuhan w prowincji Hubei zdaje się zapominać o pandemii koronawirusa i wychodzi naprzeciw oczekiwaniom stałych bywalców imprez masowych. W jednym z parków wodnych mieszkańcy pierwszego ogniska postanowili zerwać z obostrzeniami i oddać się “nocnemu szaleństwu”.

Skandal w Kołobrzegu. Turyści nie mogą czuć się bezpiecznie? Włos się jeży na głowieSkandal w Kołobrzegu. Turyści nie mogą czuć się bezpiecznie? Włos się jeży na głowieCzytaj dalej

Chiny imprezowo

Jak podają dziennikarze portalu Business Insider, Chiny wydają się “kończyć” z pandemią i organizują imprezę na kilka tysięcy osób. Spoglądając na nagrania francuskiej agencji AFP, wydawać by się mogło, że mieszkańcy Wuhan już dawno zapomnieli o covidzie, ponieważ w jednym z miejscowych parków wodnych ruszył festiwal muzyki elektronicznej.

Według stacji CNN i BI Chiny deklarują, że od maja Wuhan nie odnotowało żadnego przypadku zakażenia koronawirusem. Kontrowersyjna impreza ma miejsce w Maya Beach Water Park, który w weekendy jest odwiedzany przez średnio 15 tys. gości. Co ważne, administracja obiektu zdecydowała się na ponowne otwarcie pod koniec czerwca, więc stosunkowo późno, względem innych parków rozrywek.

Wuhan stawia na parki. Chiny wracają do normalności?

Jak podaje Business Insider, park w Wuhan jeszcze w sierpniu br. notował liczbę odwiedzających na poziomie 50 proc. względem zeszłorocznego zainteresowania w analogicznym okresie. Statystyki “nadrabia” ostatni festiwal, podczas którego goście mogli pływać, wylegiwać się na materacach, albo tańczyć w rytm DJ-ich setów. Gdy Chiny wydają się powracać do przedpandemicznej normalności, Włochy stanowczo przeciwstawiają się podobnej polityce wobec m.in. klubów.

Dzisiaj grzeje: 1. Niepokojące wiadomości obiegły media. Nowe ognisko COVID-19
2. Prezydent podał się do dymisji. Rząd i parlament rozwiązane. Wiadomości ze świata
3. Niemcy zdecydowali się na bardzo kontrowersyjny krok. Polska też może pójść ich drogą

Od początku pandemii koronawirusa w grudniu 2019 roku, Chiny odnotowały łączną liczbę 84 888 przypadków zakażeń. Raporty Narodowej Komisji Zdrowia i Hubei Provincial Health Commission, na które powołuje się redakcja BI, podają, że aż 60 proc. zachorowań w skali całego kraju potwierdzono właśnie w Wuhan.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Oficjalnie: Mateusz Borek wraca do komentowania. Podpisał kontrakt z nową stacją, duże zaskoczenie
  2. Rossmann rozbija bank. Można zaoszczędzić kilkaset złotych
  3. Fatalne doniesienia z Hiszpanii dla wszystkich turystów. Sytuacja jest dramatyczna
  4. Polsat właśnie przekazał smutną wiadomość. Jedna z największych katastrof, straty są przytłaczające
  5. Niewyobrażalnie tragiczny finał wycieczki. Niestety, są ofiary
  6. Katarzyna Dowbor podzieliła się radosną nowiną. Jej rodzina właśnie się powiększyła, uratowała niewinne życie

Źródło: Business Insider

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł