Chiny zero przypadków zakażenia w WuhanScreen/youtube/CGTN

Przełomowy dzień w Chinach, niewiarygodne dane o chorobie. Sytuacja, jakiej jeszcze nie było od początku pandemii

Chiny przekazały najnowsze wiadomości związane z walką z koronawirusem. Takiej sytuacji nie było od początku pandemii, to może być przełomowy dzień.

Chiny były pierwszym krajem, w którym zdiagnozowano przypadki zakażenia koronawirusem. Było to również pierwsze państwo, w którym choroba osiągnęła punkt kulminacyjny, lecz szybko wirus zaczął się również przedostawać do kolejnych krajów rozsianych na wszystkich kontynentach. Obecnie sytuacja jest wyjątkowo poważna również w Europie, a szczególnie dramatyczna we Włoszech. Podczas gdy Stary Kontynent zmaga się z pandemią, z Wuhan z Chin docierają bardzo dobre wiadomości - wczoraj po raz pierwszy był dzień, w którym nie wykryto ani jednego przypadku zakażenia.

Tak smutnego dnia we Włoszech jeszcze nie było. Liczba ofiar choroby zbliża się do tragicznej granicyTak smutnego dnia we Włoszech jeszcze nie było. Liczba ofiar choroby zbliża się do tragicznej granicyCzytaj dalej

Chiny przekazały bardzo dobrą wiadomość

Środa była wyjątkowo szczęśliwym dniem w Chinach. Po raz pierwszy od grudnia nie odnotowano tam ani jednego przypadku nowego zakażenia koronawirusem. Co więcej, w całym kraju zachorowały jedynie 34 osoby, a wszystkie przyjechały z zagranicy. South China Morning Post przekazało, że zmalała również liczba zgonów, których było łącznie tylko 8.

Część ekspertów podchodzi niezwykle pozytywnie do tych wieści. Pojawiają się głosy, że najgorszy czas być może minął tam już na dobre, co daje również nadzieję dla Europy. Obecnie Chiny starają się również wspierać państwa Starego Kontynentu, m.in. zaoferowano wysłanie do Polski nieodpłatnych sprzętów medycznych.

- Kluczowe są: wczesna profilaktyka, wczesne wykrywanie, wczesne diagnozowanie i wczesne skierowanie na kwarantannę - mówił Zhong Nanshan, epidemiolog.

Dzisiaj grzeje: 1. Włochy opublikowały porażający raport. Nie wszyscy, którzy zmarli na koronawirusa, wcześniej chorowali, smutna prawda
2. Przestępcy znaleźli wyjątkowo perfidny sposób na okradanie mieszkań. Uważaj, kto do Ciebie puka

Oczywiście pozytywne dane rozpatrywać należy z odpowiednim dystansem. Pojawiało się w mediach już wiele głosów na temat tego, że Chiny mogą zatajać prawdziwe informacje o zakażeniach. Mimo wszystko malejące dane napawają nadzieją na co, że być może pandemia za kilka tygodni dobiegnie końca.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jest dobra wiadomość ws. epidemii w Polsce. Prof. Maksymowicz ujawnia
  2. Gessler pojęła co Polacy robią podczas kwarantanny i nie wytrzymała. Ma upokarzające plany
  3. Polacy wylądowali w Warszawie. Na kwarantannę pojechali zwykłym PKP i transportem publicznym
  4. Koronawirus w autobusie PKS. Pasażerowie pilnie poszukiwani, zagrożonych kilkanaście kursów
  5. Pierwsza osoba na świecie dostała testowaną szczepionkę na koronawirusa. Wiadomo, kim jest
  6. Nie żyje kultowa postać polskiej piłki nożnej. Kibice nie mogą powstrzymać łez, wielka strata

Źródło: RMF24

Następny artykuł