Chiny z kolejną epidemią?Fot. Pixabay.com/cor gaasbeek (zdjęcie ilustracyjne)

Fatalne wiadomości z Chin. Doszło do wycieku w fabryce, tysiące osób zakażonych, nie chodzi o koronawirusa

Chiny notują kolejny przypadek schorzenia, które może rozprzestrzenić się na dużą część regionu. Tym razem jednak zaważył najprawdopodobniej błąd techniczny - doszło do wycieku w jednej z firm farmaceutycznych.

Chiny - to tutaj potwierdzono pierwsze przypadki koronawirusa, jednak teraz Państwo Środka musi stawić czoła kolejnemu zagrożeniu. Najpewniej bakterie przenoszone są drogą powietrzną, a jedna z prowincji już notuje kilka tysięcy zachorowań.

Przerażające znalezisko w Warszawie. Odkryto już 12 zwłokPrzerażające znalezisko w Warszawie. Odkryto już 12 zwłokCzytaj dalej

Chiny: Wyciek w fabryce farmaceutycznej

Po licznych kontrowersjach związanych z pandemią koronawirusa, teraz Państwo Środka bada sprawę innej choroby. Jak podaje redakcja O2, od końca lipca do końca sierpnia ubiegłego roku, doszło do wycieku z fabryki Zhongmu Lanzhou w prowincji Gansu (północno-zachodnie Chiny). Według Komisji ds. zdrowia w stołecznym Lanzhou, wraz z odpadkami, do atmosfery ulotniły się bakterie brucelozy. W połączeniu ze stosowanymi w zakładzie środkami dezynfekującymi cząsteczki współtworzyły aerozole.

Takie związki ulotniły się bezpośrednio do powietrza i przenoszone wiatrem - mogły doprowadzić do licznych zakażeń. Pierwszy przypadek brucelozy Chiny odnotowały w Instytucie Badań Weterynaryjnych w Lanzhou. Dlaczego cząsteczki chorobotwórcze utrzymały swoją “żywotność”? Jak podaje O2, podczas prac nad szczepionkami dla zwierząt, zespół badawczy stosował przeterminowane środki odkażające, a tym samym - bakterie nie zostały zneutralizowane i mogły współtworzyć aerozole.

Kolejna epidemia? Chiny liczą zakażonych

Według państwowej agencji informacyjnej Xinhua, na którą powołuje się O2, jeszcze w listopadzie 2019 roku pracownicy Instytutu zaczęli zgłaszać się do szpitali. Tylko do grudnia Chiny potwierdziły 181 chorych - głównie studentów i wykładowców Uniwersytetu w Lanzhou. Co więcej, bruceloza rozprzestrzeniła się już na prowincję Heilongjiang (północno-wschodnia ściana kraju). Tam też w placówce weterynaryjne potwierdzono 13 przypadków.

Dzisiaj grzeje: 1. Popełnił kolosalny błąd na grzybobraniu. Nigdy nie rób jak on, trafił do szpitala
2. Jak długo gotujesz rosół? Wiele osób popełnia ten sam błąd, przez który potrawa nie smakuje jak w domu
3. Fatalne wiadomości z Chin. Doszło do wycieku w fabryce, tysiące osób zakażonych, nie chodzi o koronawirusa

Chiny już w czasie pandemii koronawirusa wszczęły oficjalne dochodzenie w sprawie placówki Zhongmu. W lutym 2020 roku przedstawiciele zakładu wystosowali przeprosiny i deklarowali, że przełożeni “surowo” ukarali 8 pracowników rzekomo odpowiedzialnych za wyciek. W samym Lanzhou Komisja potwierdziła 3245 zakażeń. Z 2,9 mln mieszkańców miasta, służby sanitarne przeprowadziły 21847 testów. Nie potwierdzono zgonów wywołanych chorobą. Najczęstszym powodem zakażeń jest kontakt ze zwierzętami gospodarskimi przenoszącymi bakterie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Całe życie dokarmiała bezdomne psy. Kiedy odeszła, na pogrzebie zjawili się niespodziewani goście
  2. Tajemnica Stanów Zjednoczonych wyszła na jaw. Pracowali nad tym 20 lat, eksperci aż osłupieli
  3. Weszli do opuszczonego domu w środku lasu. Wewnątrz znaleźli rzeczy, o których nawet im się nie śniło
  4. Kasia Tusk pokazała, co robi na plaży. Wszyscy patrzą na 1 szczegół, fanki zielenieją z zazdrości
  5. Steffen Möller zabłysnął w "Europa da się lubić", nagle zapadł się pod ziemię. Wydało się, czym się dziś zajmuje
  6. Konie nie przestaną jeździć trasą do Morskiego Oka. Poprawka upadła, skandaliczne uzasadnienie

Źródło: O2

Następny artykuł