Chiny ciekawostki o WuhanFot. Pixabay.com/Petrick_L

Wuhan skrywa ciekawostki, o których ludzie nie mają pojęcia. Miejsce, w którym zaczęła się cała pandemia

Chiny były ogniskiem zapalnym pandemii koronawirusa, z którym obecnie zmaga się niemalże cały świat. Pierwsze zakażenia były w Wuhan - mieście, o którym wielu ludzi z całego świata nie wie nic.

Chiny jeszcze do niedawna uważane były za jedno z najpopularniejszych miejsc turystycznych świata. Każdego dnia przylatywały tam tysiące turystów, którzy rozjeżdżali się po całym kraju, zwiedzając przepiękne miasta, zabytki oraz podziwiając cuda natury. Wielu przyjezdnych decydowało się również na odwiedzenie Wuhan, które jest miejskim ośrodkiem o szczególnym znaczeniu dla kraju. Niewielu zna sekrety i ciekawostki o mieście, w którym rozpoczęła się pandemia.

Trzecie ognisko pandemii choroby z Chin. Dobijające informacje WHO, ogromne ilości chorych i zmarłych od grudniaTrzecie ognisko pandemii choroby z Chin. Dobijające informacje WHO, ogromne ilości chorych i zmarłych od grudniaCzytaj dalej

Chiny skrywają wiele tajemnic. W Wuhan wszystko się zaczęło

O Wuhan zrobiło się głośno w grudniu 2019 roku, gdy pojawiły się pierwsze doniesienia o przypadkach zakażenia nowym wirusem. Miasto to jednak słynąć może nie tylko z tej przykrej sytuacji. Niewielu wie, jakie skrywa tajemnice - choć teraz lepiej go nie odwiedzać, warto je poznać.

Niewielu wie, że powstało oficjalnie w 1927 roku, po połączeniu Hankou, Hanyanh oraz Wuchang. W 1927 roku miasto to zostało nawet oficjalnie stolicą Chin pod rządem Kuomintangu (KMT) kierowanego przez Wang Jingwei’a, nie trwało to jednak długo. Sytuacja miała się jednak powtórzyć w 1937 roku - wtedy ponownie okrzyknięte zostało stolicą na 3 dni w czasie wojny.

Przemysł, na którym opiera się tam gospodarka, skupiony jest wokół produkcji stali, inżynierii biologicznej, elektroniki, produkcji samochodów czy ochrony środowiska. Jest trzecim, najistotniejszym ośrodkiem w kraju (po Pekinie i Szanghaju), pod względem siły edukacyjnej oraz naukowej.

Dzisiaj grzeje: 1. Zmarła pierwsza kobieta, która miała koronawirusa. Sąsiedzi Polski ujawnili smutną prawdę
2. Ważny komunikat ministra obrony narodowej. Rząd podjął kluczową decyzję w sprawie udziału wojska

Wielu ludzi z całego świata nie wie o Wuhan nic oprócz tego, że to w nim pojawiły się pierwsze przypadki zakażenia. Tymczasem ośrodek ten pod koniec XIX wieku był najbogatszym miastem w środkowych Chinach. Bezustanny rozwój sprawił, że Wuhan było jednym z chętniej odwiedzanych miejsc w kraju, po pokonaniu pandemii wszystko jednak może się zmienić.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Chiny mają propozycję dla Polski, chodzi o koronawirusa. Niebywałe, może okazać się kluczowa w walce z epidemią
  2. Decyzja rządu z ostatniej chwili: handel w niedzielę zostanie częściowo przywrócony
  3. Polacy wylądowali w Warszawie. Na kwarantannę pojechali zwykłym PKP i transportem publicznym
  4. Koronawirus w autobusie PKS. Pasażerowie pilnie poszukiwani, zagrożonych kilkanaście kursów
  5. Pierwsza osoba na świecie dostała testowaną szczepionkę na koronawirusa. Wiadomo, kim jest
  6. Jerzy Brzęczek nie poprowadzi Polski na Euro? Zaskakujące słowa prezesa PZPN

Następny artykuł