Chiny HajnanFot. Pixabay.com/achair

Niewielu wie, że w ogóle istnieją. Chińskie Hawaje są niezwykłe, przyciągają cudownymi widokami i złotymi plażami

Chiny nie bez powodu uważane są za kraj miliona podróbek. Znaleźć tam można odwzorowania niemalże wszystkiego, czasem jednak aż trudno w to uwierzyć. Tamtejsze Hawaje to miejsce niezwykłe, kuszące złotymi piaskami, palmami i widokami jak z obrazka.

Chiny to jedna z niekwestionowanych potęg turystycznych świata. Każdego roku przylatują tam miliony podróżników, a są ku temu poważne powody. Kraj ten przez lata dorobił się miana królestwa podróbek, produkując niemalże wszystkie pamiątki czy produkty dostępne na całym świecie. Słynny napis "Made in China" na stałe wpisał się do polskiej popkultury, jednak są też tam obiekty, które po porównaniu z oryginałami robią imponujące wrażenie.

Nawet 30 tysięcy euro kary dla turystów z nadwagą. Grecja wprowadza nowe przepisyNawet 30 tysięcy euro kary dla turystów z nadwagą. Grecja wprowadza nowe przepisyCzytaj dalej

Dokładnie tak jest z tzw. chińskimi Hawajami, czyli wyspą Hajnan. Przez wielu nazywana jest tak ze względu na swój niesamowity klimat, który najłatwiej opisać można jako azjatyckie tropiki. Odwiedzając to miejsce, zapomnieć można, że jest się w Chinach, a złoty piasek, wysokie temperatury oraz bajeczne widoki sprzyjają wrażeniu, że przyleciało się na zupełnie inny kontynent.

Chiny mają swoje własne Hawaje - wyspę Hajnan

Wyspa Hajnan jest niezwykłym miejscem, zlokalizowanym na Morzy Południowochińskim. Nazywana jesami nie tylko jednat chińskimi Hawajk ze względu na warunki przyrodnicze czy pogodowe, ale również na rozbudowującą się infrastrukturę turystyczną. Ekskluzywne kurorty oraz hotele wyrastają niczym grzyby po deszczu, a restauracje i lokale usługowe znaleźć można na każdym kroku.

Pierwszy raz o tej wyspie zrobiło się głośno w latach 2003-2005, gdy w Sanya odbyły się konkursy Miss World. Od tamtego czasu przypływ turystów wzrósł wielokrotnie, a status chińskich Hawajów jeszcze bardziej się umocnił. Trzeba przyznać, że cieszenie się w tej części globu wysokimi temperaturami oraz pływanie w ciepłych wodach to niezwykłe przeżycia, które bez wątpienia spodobałyby się każdemu turyście.

Jak dotrzeć na wyspę Hajnan?

Mimo niezwykłego klimatu oraz pięknych pejzaży, dotarcie w to miejsce wcale nie jest łatwe. Turystyczna potęga jest położona w dość odległym miejscu globu, jednak dla chcącego nic trudnego. Znaleźć się tam możemy dzięki dwóm przewoźnikom: China Southern Airlines oraz KLM. Z pewnością części Polaków nic te firmy nie mówią i nie ma co tu liczyć na loty bezpośrednie, ale nie ma rzeczy niemożliwych.

Decydując się na przelot, musimy liczyć się przynajmniej z dwiema przesiadkami, wylatując z Warszawy. W podróży spędzimy około dwudziestu godzin, a cena biletów może delikatnie nadszarpnąć domowy budżet. Koszt takiej wycieczki w jedną stronę to około 1500-2000 złotych.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Chwile grozy w samolocie. Kłęby dymu i krzyki kapitana: "Ewakuujcie się!"
  2. Nawet 30 tysięcy euro kary dla turystów z nadwagą. Grecja wprowadza nowe przepisy
  3. Miliony szczątków pod nogami turystów. Tajemnicze, mroczne miasto, tuż pod Paryżem
  4. Tragiczne wiadomości z Francji. Jedna osoba nie żyje, są ranni, sytuacja pogodowa wciąż jest fatalna
  5. Jedno z najmniejszych państw świata, w którym mieszkają tysiące milionerów. Bogactwo aż bije po oczach
  6. Cała plaża została zasypana tajemniczymi stworzeniami. Wyglądają bardzo nieprzyzwoicie, zdjęcia trafiły do sieci

Źródła: Gdziewyjechać

Następny artykuł