chiny nowe daneFot. Unsplash.com/Ashkan Forouzani/zdjęcie poglądowe

Wyciekła baza danych z Chin. Daily Mail: prawda o koronawirusie może być zupełnie inna

Chiny mogły podawać informacje związane z pandemią, które nie były zgodne z prawdą? Jak pisze Daily Mail, wyciekł raport chińskiego uniwersytetu, który wskazuje na zupełnie inny przebieg epidemii.

Chiny od dawna były podejrzewane przez wiele państw o publikowanie danych o koronawirusie, które nie są zgodne ze stanie faktycznym. Nikt oficjalnie tej teorii nie potwierdził, nie znalazły się również na to żadne dowody. Daily Mail opublikowało jednak zaskakującą wiadomość. Z chińskiego uniwersytetu miały wypłynąć nowe dane, zupełnie inne niż te oficjalne.

Dobra wiadomość o 1000+ dla turystów. Polacy mają powód do radościDobra wiadomość o 1000+ dla turystów. Polacy mają powód do radościCzytaj dalej

Chiny ukrywają prawdę o pandemii?

Oficjalnie w Chinach wykryto 82941 przypadków zakażenia koronawirusem, a zmarły przez niego 4633 osoby. Daily Mail przywołuje jednak dane National University of Defense Technology, który znajduje się w mieście Changsha. Jak pisze medium, mowa ma być w tych dokumentach aż o 640 000 przypadków, które pochodzą z co najmniej 230 miast.

Daily Mail podaje, że nowe dane, które pochodzą rzekomo z uniwersytetu w Chinach, miały trafić do około 100 reporterów, którzy przystąpili do ich analizy. Na łamach portalu czytamy, że wpisy mają zawierać dokładną lokalizację oraz oficjalnie potwierdzoną liczbę przypadków zakażenia koronawirusem każdego dnia. Zawarty w raporcie czas monitorowania obejmować ma rzekomo terminy od początku lutego do końca kwietnia.

Dzisiaj grzeje: 1. Andrzej Duda odpoczywał w Bieszczadach. Jeden szczegół rozsierdził Polaków
2. Niemcy ze specjalnym apelem do Polski. Wzywają nas do całkowitego zdjęcia jednego obostrzenia

Daily Mail pisze, że zawarte tam są dane szpitali, hoteli, dworców, szkół, restauracji, a nawet fast foodów, jak KFC. Jest tam 640000 wpisów, Daily Mail sugeruje więc, że jeśli każdy z wpisów zawiera przynajmniej jeden przypadek, tzn. że Chiny są w dużo poważniejszej sytuacji, niż prezentują to na arenie międzynarodowej. Reporterzy mają jednak potwierdzać, że równie dobrze liczba ta może być niższa - choć strona uniwersytetu twierdzi, że do zgromadzenia danych wykorzystano zasoby publiczne, nie da się tej informacji potwierdzić.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje 16-letni aktor. Mama podała porażającą przyczynę śmierci, ostrzeżenie dla rodziców i dzieci
  2. Wyszli wyrzucić śmieci. Kiedy otworzyli klapę, zamarli na widok małego szczeniaka
  3. Jeden z najwspanialszych zamków w Polsce. Nagrywali w nim Wiedźmina
  4. Znoszą kolejny zakaz w Polsce. Ogromne ułatwienie, wielu czekało od dawna
  5. Granice zostaną otwarte, będzie można podróżować swobodnie. Oficjalny termin potwierdził we Włoszech rząd
  6. Piękna Polka przegrała zakład. Musiała się rozebrać i wejść do lodowatego morza (WIDEO)

Źródło: Daily Mail

Następny artykuł