Chiny liczba zakażeń koronawirusemFot. Pixabay.com/TerriAnneAllen /zdjęcie poglądowe

Porażający raport WHO. W Europie jest prawie tak źle, jak w Chinach

Chiny jako pierwsze odnotowały przypadki zarażenia koronawirusem. Obecnie liczba zachorowań jest tam ogromna, WHO uświadamia jednak, że w Europie wcale nie jest dużo lepiej.

Chiny są pierwszym krajem, w którym pojawił się koronawirus. To chińską miejscowość Wuhan uważa się za ognisko choroby, z którą obecnie zmaga się cała Europa oraz wiele krajów rozsianych po całym świecie. Choć pojawiają się głosy, że w Azji powoli sytuacja wraca do normy i maleje liczba nowych zakażeń, WHO nie ma dobrych informacji dla Starego Kontynentu.

Pasażerowie uwięzieni w pociągu na dworcu PKP. Nie mogą wyjść, w środku osoba z podejrzeniem koronawirusaPasażerowie uwięzieni w pociągu na dworcu PKP. Nie mogą wyjść, w środku osoba z podejrzeniem koronawirusaCzytaj dalej

Europa nie jest w dużo lepszej sytuacji niż Chiny

W Chinach od wybuchu epidemii w grudniu odnotowano już około 81 tys. przypadków zakażeń groźną chorobą. Liczba ta wydaje się ogromna, najnowszy raport WHO pokazuje jednak, że w Europie wcale nie jest o wiele lepiej. Obecnie na Starym Kontynencie jest ponad 75 tys. zarażonych. To porażające wyniki, które podsumowują sytuację w 158 krajach.

Łącznie na całym świecie - poza Chinami - odnotowano już blisko 90 tys. zachorowań. Obecnie określa się powszechnie, że nowym centrum pandemii stała się Europa. Specjaliści szacują, że przekroczenie 75 tys. zarażeń to jeszcze nie koniec, a w najbliższym czasie pobijemy niechlubny wynik Chin. Jak podaje RMF24, wskazywać ma na to utrzymujące się, szybkie tempo wzrostu infekcji.

Dzisiaj grzeje: 1. Połączenia wewnątrz Polski zawieszone. Samoloty nie polecą, premier podjął decyzję
2. Rząd ze specjalnym apelem do mieszkańców miast a także władz miejskich

Dr Tedros Adhanom Ghebreyesus, dyrektor WHO, ostrzegł, że obecnie rejestruje się na Starym Kontynencie więcej przypadków wystąpienia choroby, niż miało to miejsce w szczycie epidemii w Chinach. Zaledwie 15 marca w Europie pojawiło się blisko 10 tys. nowych chorych.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wszyscy oglądali jego dzieła. Niestety, zmarł na koronawirusa
  2. Lidl naraził wszystkich podczas epidemii koronawirusa? Niedowierzanie, nikt nie myślał o konsekwencjach
  3. Ważna wiadomość z polskich lotnisk. Każdy musi się zastosować
  4. Sąsiedni kraj zamyka granice z Polską. Już ich nie przekroczymy
  5. Ryanair podjął decyzję ws. koronawirusa. Ważne informacje dla pasażerów
  6. Epidemia zbiera śmiertelne żniwo. Nie żyje młody trener, miał całe życie przed sobą

Źródło: RMF24

Następny artykuł