Chiny koronawiusFot. Pixabay.com/tevenet

Dwie osoby uciekły ze strefy kwarantanny stworzonej dla osób zagrożonych koronawirusem. Poszukuje ich policja

Chiny przekazały wyjątkowo niepokojące informacje. Kilka osób uciekło ze strefy kwarantanny, ustanowionej przez zagrożenie koronawirusem. Dwóch nadal nie złapano, poszukuje ich policja.

Chiny nadal zmagają się z ogromnym zagrożeniem ze strony niebezpiecznego koronawirusa. Ustanowiono tam specjalne strefy kwarantanny dla osób, które mogą być zarażone. Jedna z nich znajduje się w Hongkongu i to właśnie z niej uciekło 9 osób.

Obrazy Turysci.pl"Supernosiciel" koronawirusa został wyleczony. Zaraził co najmniej 11 osóbCzytaj dalej

Policja natychmiast rozpoczęła poszukiwania i 7 udało się złapać, jednak - jak podaje dziennik South China Morning Post - dwójka nadal nie została odnaleziona i stanowi potencjalne zagrożenie.

Chiny przekazują niepokojące informacje

Jak przekazuje Gazeta.pl, kwarantanna rozpoczęła się w Hongkongu w sobotę i do tej pory objęte nią zostały 1193 osoby - aż 1066 z nich to mieszkańcy miasta. Zgodnie z przepisami, kwarantanną objęte muszą być wszystkie osoby, które podróżowały z Chin lub były tam w ciągu ostatnich 2 tygodni. Przebywanie w zamknięciu trwa 14 dni i ma za zadanie wykluczyć ryzyko zarażenia.

W przypadku mieszkańców zwykle są oni zobligowani do niewychodzenia z domu, turyści natomiast kierowani są do specjalnie wyznaczonych hoteli lub placówek rządowych. Za złamanie przepisów grozi kara w wysokości 3,2 tys. dolarów oraz pozbawienia wolności nawet do pół roku.

Sytuacja wciąż jest bardzo poważna

- Wprowadzając strefę kierowaliśmy się dwoma celami. Pierwszym z nich było zmniejszenie liczby podróżnych przekraczających naszą granicę. Drugim, ograniczenie kontaktu między tymi, którzy już do Hongkongu wjechali - mówiła Sophia Chan Siu-chee, minister zdrowia, w rozmowie z South China Morning Post.

Łącznie złamania zakazu przemieszczania się dopuściło się 9 osób, a 7 już zostało odnalezionych. Władze informują, że w przypadku pierwszej takiej sytuacji, wobec uciekinierów wystosowywane jest jedynie ostrzeżenie, a w przypadku wystąpienia kolejnej, takiej sytuacji, osoby takie zakładane mają specjalne bransoletki, informujące o ich lokalizacji. Za trzecim razem otrzymują karę i trafiają do rządowych obozów kwarantanny, z których nie ma już możliwości ucieczki.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje dziecięca gwiazda. Matka poinformowała o śmierci syna
  2. Wczesne objawy raka żołądka. Nigdy ich nie lekceważ
  3. Krzyki i panika na pokładzie samolotu. Wpadli w huragan, pilot 5 razy próbował lądować
  4. Nie tylko WizzAir z Polski. Nagrania samolotów walczących z huraganem wywołują ciarki, ale pilotom należą się brawa
  5. Będzie nowe województwo na południu Polski? Nie wszyscy się ucieszą, "temat jest w obiegu"
  6. Są już pierwsze ofiary i ogromne zniszczenia na terenie całej Polski. Jeśli nie musicie, nie wychodźcie z domów

Źródło: Gazeta.pl

Następny artykuł