Chiny: Wuhan łamie zakaz.Fot. Unsplash.com/Macau Photo Agency (zdjęcie ilustracyjne)

Okropna wiadomość z Wuhan. Mieli łamać kategoryczny zakaz

Chiny już wiosną wprowadziły zakaz, który w pierwotnym założeniu miał obejmować przede wszystkim Wuhan. Niestety, plany mające na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa, spaliły na panewce. Padły już pierwsze oskarżenia w sprawie łamania istotnego przepisu.

Chiny w dobie pandemii koronawirusa nadal podtrzymują rozporządzenia z początkowych etapów stanu zagrożenia epidemiologicznego. Teraz jednak służby w Wuhan odnotowały przypadki notorycznego łamania reguł sanitarnych.

Od dzisiaj zakaz. Trzeba wiedzieć, jest wyjątekOd dzisiaj zakaz. Trzeba wiedzieć, jest wyjątekCzytaj dalej

Chiny: Alarm w Wuhan

Jak podają dziennikarze O2, Chiny notują pierwsze przypadki łamania zakazu o handlu mięsem dzikich zwierząt. Według służb porządkowych w 11-milionowym Wuhan, na co najmniej dwóch targowiskach świadkowie widzieli handlarzy, którzy otwarcie oferowali zakazany “towar”. W asortymencie stoisk były przede wszystkim dzikie żaby w cenie od 50 do 60 juanów (około 27-32 zł) za kilogram.

Chiny dowiedziały się o przypadku z Wuhan głównie za pośrednictwem mediów społecznościowych. Doniesienia publikowane na platformie Sina Weibo dotarły m.in. do władz w Pekinie. Wiadomości cieszyły się popularnością użytkowników na poziomie ponad 170 milionów odsłon. Według mediów państwowych sami obywatele domagają się surowych kar dla handlarzy z Wuhan.

Chiny o sprawie handlarzy z Wuhan

Według ustaleń O2, urzędy zajmujące się handlem w prowincji Hubei już wszczęły oficjalne postępowanie w sprawie handlarzy z Wuhan. Sprawa jest o tyle kontrowersyjna, że na początku pandemii Chiny wysunęły tezę, iż to właśnie z dzikich zwierząt COVID-19 przeniósł się na obywateli. Do podobnych zdarzeń miało dochodzić na tzw. targach mokrych w całym kraju.

Dzisiaj grzeje: 1. Prawda wyszła na jaw dopiero po rozpoczęciu roku. Nauczycielka zarażona koronawirusem
2. Antoni Macierewicz na wakacyjnym grillu. Jego strój stał się hitem w internecie
3. Segregacja śmieci już nie na 5 a na 3 frakcje? Szykują się zmiany w gospodarce odpadami

Jak informują redaktorzy rządowego Global Times, to sami obywatele Republiki chcą, aby podejrzani handlarze zostali objęci restrykcyjnymi karami, które miałyby ukrócić proceder. Na 2 września Chiny podają, iż w kraju od początku pandemiii odnotowano 85 066 przypadków zakażeń, 80 234 ozdrowienia oraz 4634 zgony.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje wielka legenda boksu. Miał zaledwie 57 lat, straszliwa choroba pokonała go w mgnieniu oka
  2. Powrót do szkół. W Polsce zamknięto już kilka placówek, ważna informacja dla rodziców
  3. Ryanair przeszedł sam siebie. Już od dziś
  4. Zakopane w żałobie. Spełnił się czarny scenariusz, aż trudno uwierzyć
  5. Od 2 września zakaz. Już jest rozporządzenie
  6. Wydaje się, że na zdjęciu widać kawałek suchej ziemi, ale w rzeczywistości jest inaczej. W ostatniej chwili nadeszła pomoc

Źródło: O2

Następny artykuł