chałupy byliście kiedyśFot. wikipedia.org/kkic/zdjęcie poglądoweCC BY-SA 3.0)/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.pl

Byliście w Chałupach? Nawet Zbigniew Wodeckich o nich śpiewał

Chałupy to jedna z ulubionych miejscowości turystycznych odwiedzanych przez Polaków. Nawet Zbigniew Wodecki śpiewał o tej przepięknej wsi. Co roku mnóstwo ludzi wybiera się tam podczas sezonu wakacyjnego, by cieszyć się urokami tego niebywałego miejsca. Mieliście kiedyś okazję odwiedzić Chałupy? Naprawdę warto.

Chałupy welcome to, jak śpiewał Zbigniew Wodecki. Kojarzycie tę przepiękną miejscowość? Mnóstwo Polaków w każde wakacje pakuje walizki i wybiera się właśnie tam, by zapomnieć o codzienności i wypocząć w gronie najbliższych. To jedna z najpiękniejszych wsi w naszym kraju. Wystarczy przyjechać tam raz, by zakochać się bezpowrotnie. Można uznać ją za małą perełkę Pomorza.

Eksperci biją na alarm. Nadciąga nad Polskę niebezpieczny front. Siła wiatru sięgnie niemal 200 km/hEksperci biją na alarm. Nadciąga nad Polskę niebezpieczny front. Siła wiatru sięgnie niemal 200 km/hCzytaj dalej

Podczas gdy wiele osób co roku odwiedza Trójmiasto lub góry, część Polaków bez chwili wahania wybiera Chałupy. Trudno im się dziwić, ponieważ to najprawdopodobniej jedna z najbardziej urokliwych miejscowości w naszym kraju. Szczególnie zyskuje właśnie w okresie letnim. Kiedyś była częścią Władysławowa i choć ma jedynie niecałe 400 mieszkańców, posiada własne kąpielisko oraz dwie przystanie morskie.

Chałupy - wieś z marzeń

Od 2012 roku Chałupy cieszą się kąpieliskiem, które spełnia wymogi Unii Europejskiej. Co ciekawe, niedaleko tej malowniczej wsi znajduje się również plaża nudystów, co zaznaczył w swojej piosence Zbigniew Wodecki. Wiedzieliście o tym? Na terenie tej miejscowości można znaleźć wiele hosteli i pensjonatów, które każdego roku przyjmują ogromne ilości turystów z całej Polski.

Chałupy kiedyś nosiły nazwę Budziszewo. Wzięła się ona od rybaków Budziszów. Choć lata lecą, nazwisko Budzisz nadal jest najczęściej spotykane wśród lokalnej społeczności. W styczniu 2015 roku Chałupy odłączyły się od Władysławowa i stanowią odrębną miejscowość. Na terenie wsi organizowane są pomiędzy innymi kursy kitesurfingowe. To raj dla miłośników sportów wodnych.

Dzisiaj grzeje: 1. Mieszkańcy przygotowują się do ewakuacji. Polskie miasto czeka wyzwanie, może dojść do tragedii
2. Nie żyje gwiazda "M jak miłość", "07 zgłoś się" i "Dom". "Trudno uwierzyć, że już się nie spotkamy"
3. Od dziś nowe obostrzenia. Miliony Polaków będzie obowiązywał nowy reżim sanitarny

Nic dziwnego, że Polacy kochają Chałupy. Mieliście kiedyś okazję odwiedzić to miasto? Zapewniamy, że jest przepiękne. Napiszcie odpowiedź w komentarzu na Facebooku pod tym artykułem i podzielcie się swoimi najlepszymi wspomnieniami. Na pewno macie ich wiele. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o Wilnie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kot zaatakował psa, wtedy drugi mruczek wkroczył do akcji. Nagranie rozkłada na łopatki
  2. NASA ujawniła piorunujące nagranie. Niezwykle potężny wybuch, nawet naukowcy przecierali oczy ze zdumienia
  3. Zdecydowali. Będą nowe obostrzenia, znaczący rygor w strefach żółtych i czerwonych w Polsce
  4. PKP właśnie ogłosiło. Pasażerowie łapią się za głowy
  5. Policja pilnie prosi o pomoc, ujawniła nagranie z monitoringu. Całe Tatry drżą z obaw
  6. Mikroskopijna suczka miała ogromny ciążowy brzuch. Podczas porodu wszyscy zbierali szczęki z podłogi

Następny artykuł