Ceny w Polsce rosnąfot. pixabay.com/ nextvoyage

Wakacje za granicą są tańsze niż w Polsce? Wiemy dokąd pojechać, aby nie przepłacić

Ceny wakacji w Polsce to ostatnio drażliwy temat. Paragony z restauracji idealnie odzwierciedlają sytuację na rynku turystycznym. W kilku europejskich krajach możemy się świetnie bawić i nie wydamy przy tym fortuny.

Ceny noclegów czy posiłków w restauracjach poszły w górę, chociaż i tak od kilku lat były już wysokie. Najwięcej przykrych niespodzianek czekało na turystów nad morzem, ale i w górach zdarzało się słono zapłacić. Dane Eurostatu pozwalają porównać ceny w poszczególnych krajach, a dzięki temu wiemy, gdzie pojechać na wczasy, by wydać mniej niż w Polsce.

Padły strzały. Mimo ostrzeżeń nie zatrzymali się. Niestabilna sytuacja na otwartych wodach na Bliskim WschodziePadły strzały. Mimo ostrzeżeń nie zatrzymali się. Niestabilna sytuacja na otwartych wodach na Bliskim WschodzieCzytaj dalej

Ceny niższe niż w Polsce w 6 krajach UE

Okazuje się, że 6 europejskich państw oferuje usługi w niższych cenach niż nasi rodacy. Jeśli chcemy spędzić wakacje w ciekawym miejscu, ale nie chcemy przy tym zbankrutować, możemy wybierać między Portugalią, Węgrami, Czechami, Bułgarią, Rumunią oraz Litwą. Najniższymi cenami wygrywa Bułgaria, na poziomie 45 proc. średniej unijnej, następnie Węgry (62 proc.) i Rumunia (54 proc.), jak wynika z danych Eurostatu, opracowanych przez serwis money.pl.

Jeśli za punkt odniesienia przyjmiemy Polskę, to, średnie ceny hoteli i restauracji w Portugalii są o 4 proc. niższe niż w u nas, ceny na Litwie - 7,8 proc mniejsze, w Czechach - 15,8 proc., na Węgrzech - 18,4 proc., w Rumunii - 29 proc., a w Bułgarii - 40,8 proc. niższe. Ceny w Polsce oscylują na poziomie 76 proc. średniej unijnej, więc nasz kraj nie należy do grupy państw najbardziej atrakcyjnych pod względem wakacyjnych kosztów.

Dzisiaj grzeje: 1. Są ofiary. Dramat Polaków nadszedł w jednej chwili, nic nie mogli zrobić. Tragiczne doniesienia z Islandii

2. Najnowsze informacje dotyczące frekwencji wyborczej. Aż ciężko uwierzyć w dane

Niewiele drożej jest nad ciepłymi morzami

Nieznacznie wyższe ceny zastaniemy w nadmorskich krajach, gdzie pogoda rzadko jest tak kapryśna jak w Polsce.Grecja ma ceny o 15 proc. wyższe, a Hiszpania o 19 proc. Z kolei najdrożej w całej Unii Europejskiej jest w Danii (156 proc. średniej unijnej), Finlandii i Szwecji (po 133 proc.), Irlandii (128 proc.) czy Francji (123 proc.). W naszym kraju obserwuje się wzrost cen za usługi w branży turystycznej. Od 2015 r. cena noclegu wzrosła o 15 proc., a żywności o 19 proc.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mariusz Pudzianowski zadziwił wszystkich kibiców w dniu wyborów. Przypomniał Polaka, którego wielbiły tysiące
  2. Awantura w lokalu wyborczym. "Pomocnik dziennikarza TVP nie chciał się wylegitymować"
  3. Tysiące Polaków dostanie bilety 80% taniej. Już pewne, można rezerwować
  4. Przykre wyznanie Ministerstwa Zdrowia o wakacjach. Nie ma już wątpliwości, niestet
  5. Cejrowski posunie się do ostateczności. Powiedział wszystko, stracił cierpliwość do rządu
  6. Pies tonął na jej oczach. Właścicielka rzuciła się do wody, fale przykryły ją

Źródło: money.pl

Następny artykuł