ceny w ZakopanemFot. wikimedia.commons/ Monochromatyczna/ CC BY-SA 3.0/ https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.pl

Ceny w Zakopanem to gruba przesada? Jak uważacie, oskubują turystów?

Ceny w wielu miejscowościach są wyższe w sezonie turystycznym, ponieważ przedsiębiorcy wiedzą, że i tak kupimy ich produkt ze względu na wyjątkowość miejsca. Niektórzy jednak uważają, że ostateczne ceny są znacznie przesadzone.

Ceny za usługi w Zakopanem osiągały już taki poziom, że bardziej opłacało się jechać do sąsiednich krajów, niż rezerwować nocleg u nas - tak przynajmniej uważała część turystów. W wyniku pandemii zostały zamknięte granice, a wraz z nimi zamknęły nam się drogi to tańszych lokalizacji atrakcyjnych dla turystów. Polska branża turystyczna ucierpiała na przestoju tak samo, jak w każdym innym kraju, a teraz liczy na odrobienie strat. To może poskutkować podniesieniem cen, by więcej zarobić w skróconym sezonie lub obniżeniem, by przyciągnąć więcej klientów niż konkurencja.

Rząd przedłużył zakaz dotyczący nas wszystkich. Nie wiadomo do kiedyRząd przedłużył zakaz dotyczący nas wszystkich. Nie wiadomo do kiedyCzytaj dalej

O strategiach miejscowości turystycznych jeszcze mało wiadomo. Wiele zależy od indywidualnego podejścia przedsiębiorców, a to zweryfikuje, kto utrzyma się na rynku na nowych zasadach. W obliczu trudnych wyborów związanych z wakacjami w kraju chcielibyśmy się dowiedzieć, jakie są Wasze doświadczenia w tym zakresie.

Zapraszamy do dyskusji w komentarzach na Facebooku: czy ceny w Zakopanem i innych miejscach turystycznych w Polsce rzeczywiście są zbyt wysokie dla przeciętnego turysty?

Następny artykuł