ceny biletów lotniczychfot. pixabay.com/ nafarta

Porównali ceny z zeszłorocznymi. Wnioski wbijają w fotel, różnica jest kolosalna

Ceny w tym roku robią bardzo duże wrażenie. W porównaniu z ubiegłym rokiem różnica jest kolosalna. Klienci mogą być bardzo zdziwieni - kwoty zmieniły się w niektórych przypadkach nawet o 60 procent.

Ceny biletów lotniczych zmieniły się w porównaniu z zeszłym rokiem nawet o 60 procent - wynika z analizy specjalistów FRU.PL. Analitycy przyjrzeli się kwotom na przestrzeni 30 dni (od 21 czerwca do 30 lipca) i doszli do porażających wniosków.

Gigantyczne problemy na polskim lotnisku. Pasażerowie nie wiedzieli, co się dzieje. Konsekwencje mogły być druzgocąceGigantyczne problemy na polskim lotnisku. Pasażerowie nie wiedzieli, co się dzieje. Konsekwencje mogły być druzgocąceCzytaj dalej

Ceny lecą w dół

Analitycy FRU.PL są zgodni, że tegoroczne wakacje będą wyjątkowe pod względem cen, które są najniższe od 6 lat, notując spadek w stosunku do roku poprzedniego o 43 procent. Największe obniżki oferują tradycyjne linie lotnicze, gdzie bilety są tańsze nawet o 60 procent w porównaniu z lipcem 2019. Rozpoczęły tym samym walkę o klientów, którzy zazwyczaj wybierają tańszych przewoźników.

Według specjalistów, tradycyjne linie lotnicze zyskują na popularności - popyt na bilety lotnicze w tej kategorii uległ znaczącej zmianie w porównaniu z zeszłym rokiem, kiedy parytet wynosił 70:30 na korzyść tanich linii. Odnotowany wzrost o 10 punktów procentowych wskazuje, że pasażerowie zwracają większą uwagę na wygodę i bezpieczeństwo niż na wyższe ceny.

— Obserwujemy ogromne odbicie w zakupach biletów lotniczych tego lata. Widzimy, że Polacy szukają dobrego i bezpiecznego miejsca na “szybkie” wakacje, które pozwolą im oderwać się od sytuacji, z którą musieli żyć przez ostatnie miesiące. Dominują krótsze, europejskie loty do znanych miejsc. Przeciętny urlop trwa ok. 10 dni. Klienci dokonali zakupu średnio 20 dni przed wylotem — Adam Borczyński, FRU.PL S.A.

Według danych FRU.PL najniższe ceny biletów zakupionych na platformie tego lata są bardzo zaskakujące - np. Gdańsk — Londyn za 39 zł, Warszawa — Wiedeń za 40 zł, Oslo — Gdańsk za 42 zł. Spektakularna obniżka dotyczy lotu do Rzymu, który jest tańszy nawet o 87 proc. tańszy w stosunku do 4 poprzednich lat, z których zebrano dane średnich cen biletów w szukanym okresie.

Dzisiaj grzeje: 1. Odwołują loty do Warszawy. Klamka zapadła
2. Ostre cięcia w Lidlu, wiele produktów kupisz 80% taniej. Oferta już ruszyła, ale czasu nie jest dużo

Ostatni miesiąc sprzyja również lotom krajowym - pasażerowie wybierali podróż samolotem po Polsce o 25 procent częściej w porównaniu do tego okresu w 2019 r., a bilety lotnicze staniały nawet o śr. 27 proc. - podaje Radio Zet. Na lotnisku trzeba jednak bardzo uważać, bo można trafić na kolosalny problem.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Justyna Żyła znowu w związku? Tajemniczy mężczyzna z jej zdjęcia w końcu zabrał głos, powiedział światu całą prawdę
  2. Śmierć zajrzała Edycie Górniak w oczy. Dantejskie sceny na drodze
  3. Rzecznik rządu zabiera głos. Chodzi o kwarantannę dla Polaków wracających z wakacji
  4. Niewiarygodne sceny w Zakopanem. Wszystko nagrali
  5. Grała o 125 tys. zł w Milionerach, miała pytanie turystyczne. Postawiła wszystko na jedną kartę
  6. 2 białe pieski doczekały się słodkich szczeniaków. Wszyscy zdębieli, kiedy zobaczyli ich kolor, jak to możliwe?

źródło: Radio Zet

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł