Centrum miasta. Zakaz ruchu drogowegowikimedia.commons/ Cybularny

Całkowity zakaz parkowania w centrach miast - dobry pomysł?

Centrum miasta zawsze jest niezwykle zatłoczone. Dlatego też w niektórych państwach postanowiono z tym walczyć. Wprowadzono zakaz parkowania. Często mówi się, że pojawi się to także w Polsce. Czy to dobry pomysł?

Centrum miasta spokojnym miejscem bez dużego ruchu drogowego i zastawionych przez samochody chodników? Na taki pomysł decyduje się coraz więcej miast na świecie. Czy jesteście za tym, aby wprowadzono to także w Polsce?

Premier wydał oświadczenie, wracają restrykcje dot. pubów i restauracji. Porażające informacje z zagranicyPremier wydał oświadczenie, wracają restrykcje dot. pubów i restauracji. Porażające informacje z zagranicyCzytaj dalej

Zakaz parkowania w centrum miasta

Przypadki zakazu parkowania w centrach miast można znaleźć między innymi w Wielkiej Brytanii. Od 2021 roku będzie on obowiązywał w Szkocji. Samochodów nie będzie można zostawiać na chodnikach. Brytyjski rząd prowadzi też konsultacje w sprawie wprowadzenia tej zasady na terenie całego kraju. Badania pokazują, że mieszkańcy Wielkiej Brytanii nie są zadowoleni z tych zmian. Aż 16 procent deklaruje, że będzie parkowało na chodnikach pomimo wprowadzenia zakazu.

W Polsce jak na razie nie ma takich reguł. Są jednak miejsca, w którym ruch jest ograniczony. Takim przykładem jest Stare Miasto w Warszawie. Wjeżdżać nie można na Plac Zamkowy, ale poruszać się mogą samochody dostawcze do sklepów czy restauracji. Przyznawane są także specjalne pozwolenia. Dodatkowo jest mnóstwo parkingów w okolicach.

Dzisiaj grzeje: 1. Niebezpieczny element oderwał się od samolotu i spadł na polskie miasto. Mieszkańcy w strachu
2. Tuż przed śmiercią zrobiły sobie wspólne zdjęcie. Nikt nie przypuszczał, że dojdzie do tragedii
3. Jest decyzja rządu. Już za kilka dni zaczną obowiązywać nowe zasady. Podróżni będą zaskoczeni

Jeżeli wprowadzono by zakaz wjeżdżania do centrum, to najprawdopodobniej pierwsza byłaby Warszawa. Wyobrażacie sobie okolice Pałacu Kultury bez dużego ruchu samochodowego? Podoba wam się taki pomysł? Czekamy na wasze opinie na Facebooku.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ustawiali kamery w lasach, aby nagrać dzikie zwierzęta. Nie spodziewali się
  2. Ciała niebieskie w Układzie Słonecznym, na których może istnieć życie
  3. Tata zrobił córeczce zdjęcie na łódce. Dopiero później zobaczył piorunujący szczegół, włosy stają dęba
  4. Skandal w turystycznym mieście na zachodzie Polski. Ręce opadają. Jest nagranie
  5. Leciała samolotem i nagle poczuła silny ból. Na pokładzie rozpoczęła się akcja. Finału nikt się nie spodziewał
  6. "Piątka dla zwierząt" wprowadzi nowe świadczenia. Niektóre czworonogi dostaną emeryturę, ile wyniesie?

Następny artykuł