Cena za jagodzianki kolejnym epizodem w kulinarnych podróżach tegorocznych urlopowiczów.Fot. Pixabay.com/tomekwalecki

Pokazała paragon za zwykłe jagodzianki. Po godzinie turyści przeżyli ogromne rozczarowanie

Cena przekąski jest o tyle kontrowersyjna, że do kobiety dotarły doniesienia o rekordowo wysokich stawkach podobnego przysmaku. Te jednak okazały się wyjątkowo tanie, smaczne i jak się okazuje - deficytowe.

Cena jagodzianki. Najpewniej żaden z tegorocznych urlopowiczów nie zaprzątałby sobie głowy kwestią stawek za bułkę, która często okazuje się zbawienna podczas kilkugodzinnej podróży pociągiem. Nowe światło na sprawę rzucił jednak przypadek z warszawskiego Wilanowa, gdzie pewna kawiarnia inkasuje 9 zł. Zgoła odmienne menu prezentuje z kolei lokal w Olsztynku. Według relacji czytelników WP, po godzinie towar miał się okazać wręcz deficytowy.

Natura nie miała litości. 2 kobiety zginęły na miejscu, dramat za granicąNatura nie miała litości. 2 kobiety zginęły na miejscu, dramat za granicąCzytaj dalej

Cena jagodzianki jagodziankom nie równa

Jak podaje redakcja Wirtualnej Polski, wyjątkowo tanie, a przy tym smaczne jagodzianki, można dostać w jednej z cukiernii w Olsztynku (województwo warmińsko-mazurskie). Po drodze do Krainy Tysiąca Jezior, czy “drugiego domu” Kopernika, czyli Olsztyna, warto zahaczyć o znany ostatnio lokal, ponieważ tutaj cena za smakołyk ma być miłą odmianą względem stołecznych lokali.

Jagodzianka najpewniej nie wywołuje tyle emocji, co kontrowersyjne swego czasu stawki nad polskim morzem, jednak w porównaniu z bułką za 9 zł, olsztynkowa wersja miło zaskakuje. Cena 4,5 zł za sztukę może nie wywołuje na pierwszy rzut oka skrajnych emocji, jednak czytelniczka Wirtualnej Polski deklaruje, że to “najlepsze jagodzianki w Polsce”. Powołuje się na niemały autorytet, ponieważ ochrzciła je tym mianem sama teściowa obywatelskiej reporterki WP.

Cena towaru deficytowego

Co więcej, cena jest kwestią wyłącznie poboczną w historii o jagodziankowych sporach Warmii z Mazowszem. Według pani Agaty, która przybliża swoje potyczki w poszukiwaniu “idealnej jagodzianki”, sama miała sporo szczęścia, ponieważ zakupiła swoją bułkę jeszcze przed drugą turą pieczenia. Klienci, którzy ustawili się w kolejce po godzinie 10:00, przeżyli rozczarowanie patrząc na puste półki sklepowe i musieli czekać na kolejny rzut wyjątkowych smakołyków.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje aktorka znana z seriali z TVP i Polsatu. Miała 47 lat
2. Katastrofa kolejowa za granicą. Sceny jak z horroru
3. Składki ZUS mocno w górę. Trzeba będzie dopłacić 200 zł

Cena turystycznych smakołyków dzieli bardziej, niż w poprzednich sezonach, a ma to swoje przełożenie w nastrojach tegorocznych urlopowiczów. Sprawa jagodzianek z Olsztynka, czy też niechlubnego już Wilanowa najprawdopodobniej znajdzie swoje odbicie w knedlach z Pragi, czy gulaszu w Budapeszcie. Tak też miejmy oczy szeroko otwarte i szukajmy niecodziennych ofert. Przypadek z Warmii pokazuje, że nawet niepozorna bułka może być materiałem na ogólnokrajowy hit.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje 2-letnia córeczka znanego sportowca. Miała raka mózgu i kręgosłupa
  2. Wielkie starcie kiboli na autostradzie A4. Policja wszczęła śledztwo, są pierwsze efekty
  3. Spędził godziny, aby przeanalizować Wiadomości TVP. Zadziwiające wnioski mówią wszystko
  4. Strażnicy poprosili na polskim lotnisku turystów o dokumenty. Zaniemówili, gdy odkryli, co się dzieje
  5. Nie żyje młoda europejska gwiazda. Beztroska podróż zakończyła się dramatem
  6. Były nad wodą z dziećmi. Wezwano policję, skandal przechodzi ludzkie pojęcie
  7. Puma płacze w ogrodzie zoologicznym? Prawda może okazać się bolesna

Źródło: Wirtualna Polska/ Smakosze.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł