burze ostrzeżenia IMGWfot. pixabay.com/ Free-Photos

IMGW wydał pilne ostrzeżenie. Na południu Polski będzie niebezpiecznie

Burze ponownie dadzą się we znaki na południu Polski. IMGW wydało pilne ostrzeżenie. Trzeba się przygotować.

Burze w Polsce ponownie dadzą się we znaki na południu kraju. Poniedziałek zapowiada się pochmurnie, a w niektórych rejonach przewidywane są opady gradu. Wiatr może osiągnąć prędkość 75 km/h.

Poważne ostrzeżenia dla turystów na północy Polski. Zbadali próbki. Są groźne dla zdrowiaPoważne ostrzeżenia dla turystów na północy Polski. Zbadali próbki. Są groźne dla zdrowiaCzytaj dalej

Burze wracają do Polski

IMGW zapowiada, że w poniedziałek w większości kraju wystąpi zachmurzenie, jednak w różnym stopniu. Nad morzem będzie raczej małe i umiarkowane, opady deszczu możliwe są tylko miejscami. Temperatura osiągnie tam maksymalnie 25 stopni. Wiatr słaby lub umiarkowany.

Zachmurzenie pojawi się również na Mazurach i Podlasiu, gdzie miejscami zapowiadane są opady deszczu, a na wschodzie regionu nawet burze i grad. Temperatura maksymalna osiągnie od 22 do 27 stopni. Podczas burz możliwe porywy wiatru do 75 km/h.

Z kolei w centrum kraju po południu pojawią się przelotne opady deszczu, lokalnie burze oraz grad. Termometry pokażą do 27 stopni Calsjusza. Wiatr podczas burzy osiągnie prędkość w porywach do 80 km/h. Natomiast na Śląsku, Opolszczyźnie i Dolnym Śląsku w drugiej połowie dnia możliwe opady deszczu oraz burze na wschodzie regionu. Temperatura wyniesie do 27 stopni. Zupełnie inaczej sytuacja wygląda w Sudetach, gdzie w najwyższych partiach gór temperatura wyniesie od 9 do 12 stopni.

Dzisiaj grzeje: 1. Z ostatniej chwili: Nie żyje Marian Czajkowski
2. Na zachodzie Europy szaleją pożary. Sytuacja jest dramatyczna
3. Obostrzenia wciąż obowiązują i grożą wysokimi karami. Wielu zapomniało, a surowy mandat czeka

Ostrzeżenia na południu kraju

W województwie małopolskim, świętokrzyskim i podkarpackim zapowiadane są opady deszczu i burze, również z gradem. IMGW informuje, że temperatura w regionie wyniesie 24 do 27 stopni, w rejonach podgórskich od 22 do 25 stopni, wysoko w Beskidach od 15 do 19 stopni, na szczytach Tatr około 11 stopni.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Agnieszka Radwańska urodziła. Jest pierwsze zdjęcie, znamy płeć i imię maluszka
  2. Nadszedł wielki dzień, Agnieszka Radwańska została mamą. Poznaliśmy imię jej dziecka
  3. Brat Jacka Kurskiego nie chce go znać? Wielki konflikt, o którym się nie mówi: "Odreagowujesz kłamliwym atakiem na rodzinę"
  4. Córka Adama Małysza wstawiła piękne zdjęcia. Była w magicznym miejscu
  5. Turystka na szlaku spotkała niedźwiedzia. Trudno uwierzyć, co się stało później [film]
  6. Pięknie jak w Mielnie, ale dużo taniej. Polski kurort, który uwielbiają turyści
  7. Suczka przez całe życie mieszkała w klatce. Nagrano moment, gdy po raz pierwszy wyszła na trawę

źródło: WP

Następny artykuł