burza zniszczyła wieśfot. facebook.com/ Polscy Łowcy Burz

Samochody "płynęły", wieś zamieniła się w rzekę. Dramatyczne zdjęcia z południa Polski

Burza na południu Polski spowodowała liczne zniszczenia. Wieś na Podkarpaciu zmieniła się w rzekę, a samochody zaczęły "płynąć".

Burza spowodowała liczne zniszczenia w powiecie przeworskim na Podkarpaciu. Woda zniszczyła drogi i zewała most. Wsie zmieniły się w rwące rzeki, a samochody zamiast jechać - płynęły z nurtem. Wszystko zostało uwiecznione na dramatycznych zdjęciach.

Polacy w centrum dramatu. Polacy w centrum dramatu. "Czerwona strefa" przykuła uwagę świata, porażające wiadomości docierają z WłochCzytaj dalej

Dramatyczna burza na Podkarpaciu

Burze, które w ostatnich dniach przeszły nad Polską zostawiły poważne ślady w powiecie przeworskim na Podkarpaciu. Przez środek wsi przepływały rwące rzeki, które porywały nawet duże samochody. Doszło również do wielu zniszczeń.

- Woda porywa wszystko, łącznie z dużymi samochodami. Droga wojewódzka numer 835 jest całkowicie zniszczona. Na wysokości Manasterza został zerwany most - mówi polsatnews.pl bryg. Tomasz Dzień z PSP w Przeworsku. - Sytuacja jest dramatyczna. Nie przypominam sobie takiej powodzi w mojej, ponad dwudziestoletniej, pracy. Czekamy aż zejdzie woda. Wtedy będzie można udzielić realnej pomocy i oszacować straty.

200 interwencji strażaków

Strażacy na Podkarpaciu interweniowali ponad 200 razy. W działania zaangażowanych jest ponad 700 strażaków PSP i ochotników. Najczęściej do akcji przystępują w powiatach rzeszowskim, przemyskim, łańcuckim i przeworskim.

Dzisiaj grzeje: 1. Pilny apel policji do Polaków. Nie żyje już 140 osób
2. Biedronka szykuje na niedzielę absolutny hit. Towary za pół ceny i vouchery za zakupy

- Strażacy pompują wodę z zalanych domostw, udrażniają przepusty drogowe. Usuwają także połamane konary drzew. Woda całkowicie zablokowała drogę woj. nr 835 w miejscowości Hadle Szklarskie w powiecie przeworskim, a także drogę wojewódzką nr 877 w Zabratówce w pow. rzeszowskim - przekazał Polsat News rzecznik podkarpackich strażaków bryg. Marcin Betleja.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dramat dwóch polskich sportsmenek. Zostały potrącone przez samochód, teraz walczą o życie i zdrowie. Dramatyczny apel o pomoc, liczy się każda złotówka
  2. Nagły protest w samym centrum polskiego miasta. Zbiera się ogromny tłum, co tam się dzieje?
  3. Tysiące Polaków dostanie bilety 80% taniej. Już pewne, można rezerwować
  4. Przykre wyznanie Ministerstwa Zdrowia o wakacjach. Nie ma już wątpliwości, niestety
  5. Cejrowski posunie się do ostateczności. Powiedział wszystko, stracił cierpliwość do rządu
  6. Pies tonął na jej oczach. Właścicielka rzuciła się do wody, fale przykryły ją

źródło: Polsat News

Następny artykuł