Bursztynowa Komnata wielkie odkrycieFot. Wikimedia Pushkin (Russia), Amber room of the Catherine Palace CC BY-SA 3.0

Polacy odnaleźli bursztynową komnatę? Wielkie odkrycie na dnie Bałtyku

Bursztynowa Komnata cały ten czas spoczywała na dnie Bałtyku? Media przekazały informacje o wielkim odkryciu . Polscy odkrywcy zaczynają snuć domysły. Obecnie trwają badania nad znaleziskiem. To może być przełom w historii poszukiwania legendarnej sali. Być może Niemcom nie udało się wywieźć skarbów z naszego kraju.

Burszytnowa Komnata to prawdziwy Złoty Graal badaczy. Wyłożona 6 tonami bursztynu i włoskimi mozaikami sala do dzisiaj pozostaje marzeniem odkrywców. W czasach II Wojny Światowej została jednak zrabowana przez Niemców. Uciekając przed wojskami radzieckimi mieli ją ukryć w swoim kraju i od tego czasu pojawia się już raczej w fantazyjnych opowieściach. Być może została odnaleziona.

Polsat potwierdza informację. Donald Trump ma koronawirusa. Jego stan nie jest najlepszyPolsat potwierdza informację. Donald Trump ma koronawirusa. Jego stan nie jest najlepszyCzytaj dalej

Prezent, jakim była Bursztynowa Komnata, został podarowany rosyjskiemu carowi Piotrowi I przez cesarza Prus Wilhelma I w 1716 roku. W czasach II Wojny Światowej Niemcy przechowywali ją w Królewcu, a uciekając przed armią ZSSR, mieli zabrać ją ze sobą. Później nikt już jej nie widział. Naukowcy podejrzewają, że przez cały ten czas mogła leżeć na dnie Bałtyku.

Bursztynowa Komnata nie wróciła do Niemiec? Trwają badania wraku statku.

Odkrywcy uważają, że Bursztynowa Komnata może znajdować się na pokładzie statku, którego wrak został niedawno odnaleziony na dnie Bałtyku. W akcję odkrywczą zaangażowani byli polscy nurkowie. Chodzi o parowiec „Karlsruhe”, który zatonął w w kwietniu 1945 r. w drodze z Piławy (dzisiejszy Bałtijsk) – portu obsługującego ówczesny Królewiec (dziś Kaliningrad) – do Niemiec.

Podejrzewa się, że Bursztynowa Komnata mogła być przetransportowana wraz z ewakuowanymi z Prus Wschodnich Niemców i resztą ładunku. Sala była ostatni raz widziana w Królewcu. Odkrycie wraku parowca przez polskich nurków może okazać się przełomowym momentem w historii poszukiwań Bursztynowej Komnaty. Szczątki leżały na dnie Bałtyku kilkadziesiąt kilometrów na północ od Ustki.

Dzisiaj grzeje: 1. Popularny kurort trafił do czerwonej strefy. Sytuacja wymyka się spod kontroli
2. Może być niebezpiecznie, instytut ostrzega i prosi o zwiększenie czujności. Trzeba się przygotować
3. TVN wydało oświadczenie ws. Doroty Gardias. Pogodynka zwiedziła całą Polskę, teraz walczy o życie

Odkrywcy zaznaczają, że Bursztynowa Komnata mogła być na tym statku. Jednak jest jeszcze za wcześnie na świętowanie sukcesu, ale na pokładzie parowca znaleziono już sprzęt wojskowy, porcelanę oraz skrzynię z nieznaną zawartością. Na ostateczne wyjaśnienie tej sprawy trzeba poczekać, aż zostaną przeprowadzone dokładne badania. Te są prowadzone od lipca do października, gdyż wtedy występują bardziej korzystne warunki. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o niesamowitym odkryciu na terenie polskiego zamku.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Na ciele szczeniaka dostrzegła niepokojące rany. Słowa weterynarza zapamięta do końca życia
  2. Moneta z czasów PRL, która może być warta fortunę. Koniecznie sprawdź, czy nie masz jej w domu
  3. Jackowski przekazał najnowszą wizję, część widzów zamarła. Chodzi o Polaków za granicą
  4. PKP właśnie ogłosiło. Pasażerowie łapią się za głowy
  5. Policja pilnie prosi o pomoc, ujawniła nagranie z monitoringu. Całe Tatry drżą z obaw
  6. Nagle do trumny na pogrzebie podeszła suczka. Niewiarygodne, co stało się po chwili

Źródło: TVP Info

Następny artykuł