Turysci.pl
claudio-schwarz-V8eNokRnswk-unsplash

fot. Unsplash/ Claudio Schwarz

Bułgaria zaostrza przepisy graniczne. Polska na czerwonej liście

24 Listopada 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Bułgaria zaostrza przepisy graniczne. Od 22 listopada Polska i 13 innych europejskich krajów zostały wpisane na czerwoną listę państw o wysokim zagrożeniu zarażenia koronawirusem.

Od poniedziałku do Bułgarii wjechać mogą jedynie osoby w pełni zaszczepione, które dodatkowo przedstawią negatywny wynik testu PCR na koronawirusa.

wallet-g254946786 1280

Popularna linia lotnicza wprowadza dodatkową opłatę do biletu

CZYTAJ DALEJ

Bułgaria zaostrza przepisy wjazdowe

Zgodnie z nowymi zasadami na teren Bułgarii wjechać tylko ci podróżni, którzy zostali zaszczepieni lub przechorowali koronawirusa i posiadają ważny unijny certyfikat COVID.

Nie jest to jednak jedyny warunek. Oprócz dowodu zaszczepienia lub przechorowania na granicy należy okazać także negatywny wynik testu PCR na koronawirusa, wykonany na 72 godziny przed podróżą.

Warto podkreślić, że obowiązek okazania negatywnego wyniku testu mają również dzieci i młodzież w wieku od 12 do 18 lat, podróżujące z krajów czerwonej strefy.

Oprócz Polski na czerwoną listę wpisane zostały m.in. Austria, Belgia, Czechy, Dania, Niemcy, Grecja, Węgry, Irlandia i Holandia. Nowe zasady graniczne weszły w życie w poniedziałek 22 listopada.

Na zielonej liście krajów, których obywatele mogą wjechać na teren Bułgarii bez ograniczeń, znalazły się jedynie Watykan, Luksemburg, Włochy, Hiszpania, Malta i Szwecja.

Restrykcje na miejscu

Władze Bułgarii wprowadziły również w miniony czwartek przepisy nakazujące posiadanie ważnego unijnego paszportu covidowego przy wejściu do restauracji, hotelu, kina, muzeum, centrum handlowego czy obiektu sportowego.

Dokument ten nie jest konieczny jedynie w sklepach spożywczych, bankach i urzędach. Ma to zachęcić obywateli do szczepienia się przeciw COVID-19.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Jak dobrze znasz polskie miasta? Tylko nieliczni odpowiedzą na 6 pytanie

Pytanie 1 z 7

Na ratuszu którego miasta możemy zobaczyć koziołki?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: Fly4Free

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Europa

Irlandia zaostrza restrykcje graniczne. Potrzebny będzie dodatkowy dokument

Czytaj więcej >

Europa

Turystka pokazała paragon z restauracji we Lwowie. "Musieliśmy czekać ok. godziny, ale było warto"

Czytaj więcej >

Europa

Czechy przywracają stan wyjątkowy. Będzie obowiązywał do świąt

Czytaj więcej >

Europa

Europejskie państwa wprowadzają zakazy lotów. Powodem nowa mutacja koronawirusa

Czytaj więcej >

Europa

Portugalia wprowadza stan klęski żywiołowej. "Wkraczamy w fazę większego ryzyka"

Czytaj więcej >

Europa

Zmiany dla Polaków planujących podróż do Francji. Chodzi o terminy testów na koronawirusa

Czytaj więcej >