Bułgaria wyszła prawdaFot. Pixabay.com/Hans

Otworzyli granice, znieśli kwarantannę. Teraz prawda o wakacjach wyszła na jaw

Bułgaria otworzyła już granice i zniosła kwarantannę. Turyści od jakiegoś czasu mogą już tam podróżować w celu spędzenia wakacji. Na jaw wyszła prawda o tym, jak wyglądają wczasy nad Morzem Czarnym. Rzeczniczka przekazała już relację urlopowiczów na temat bezpieczeństwa w kraju na Półwyspie Bałkańskim.

Bułgaria zaczyna już przyciągać pierwszych turystów po tym, jak 1 czerwca w kraju otwarto granice. Wiele może wskazywać na to, że podróż w tym kierunku powinna być bezproblemowa. Na terenie Bułgarii zniesiono również konieczność odbycia obowiązkowej 14-dniowej kwarantanny. W ciągu ostatnich tygodni wczasy spędzali tam już również Polacy. Relację urlopowiczów w rozmowie z Wirtualną Polską przekazała rzeczniczka portalu Wakacje.pl Klaudyna Fudala.

W Polsce rozbił się śmigłowiec. Są ofiary śmiertelne, porażające doniesieniaW Polsce rozbił się śmigłowiec. Są ofiary śmiertelne, porażające doniesieniaCzytaj dalej

Bułgaria znalazła się wśród krajów, które jako pierwsze otworzyły granice dla turystów z Unii Europejskiej. Z tej okazji postanowili skorzystać także Polacy zwłaszcza, że obywatele naszego kraju są zwolnieni z 14-dniowej kwarantanny zarówno po wylądowaniu w Bułgarii, jak i po powrocie do Polski. Takim przywilejem nie mogą się jeszcze cieszyć podróżni z krajów europejskich, które zostały dotknięte szczególnie trudną sytuacją związaną z pandemią koronawirusa. Panujące w kraju Półwyspu Bałkańskiego zasady przyciągają coraz więcej turystów.

Bułgaria: jak wyglądają wakacje podczas pandemii?

Jeśli celem naszej podróży wakacyjnej jest Bułgaria, nie musimy się już przejmować licznymi restrykcjami. Polacy, którzy przekraczają granice, nie muszą przechodzić testów na obecność koronawirusa ani okazywać dodatkowych dokumentów sanitarnych. Wymagane jest jednak noszenie maseczek w miejscach publicznych oraz wypełnienie kwestionariusza. W formularzu deklarujemy, jaki jest stan naszego zdrowia oraz zobowiązujemy się do przestrzegania zasad bezpieczeństwa. Wiele osób wciąż jednak zastanawia się, czy taki urlop na pewno może być bezpieczny. Całą prawdę w rozmowie z WP przekazała rzeczniczka portalu Wakacje.pl Klaudyna Fudala.

- Klienci przyznali, że obsługa bardzo dbała o bezpieczeństwo, była pełna dezynfekcja i nie spotkali nikogo z obsługi bez maseczki. Bufet został zamieniony na dania serwowane, ale przy pełnej swobodzie wyboru. Możemy wybierać tyle posiłków i napojów z listy, na ile mamy ochotę. Taka nowa odsłona all inclusive, którą moi rozmówcy bardzo sobie chwalili - słowa Klaudyny Fudali rzeczniczki Wakacje.pl cytuje serwis WP.

Wiele wskazuje na to, że otwierając się na turystów, Bułgaria wprowadziła odpowiednie środki bezpieczeństwa, które są przestrzegane zarówno w kurortach, jak i samolotach. Hotelarze powinni zadać o to, by miejsca wspólne były regularnie dezynfekowane, a wymagany dystans został zachowany. Ze słów Klaudyny Fudali wynika, że Polacy, którzy zdecydowali się już skorzystać z okazji i polecieć na wczasy do Bułgarii są usatysfakcjonowani z tego, jak pilnowane są standardy sanitarne.

Dzisiaj grzeje: 1. 17-latek w centralnej Polsce nie posłuchał zakazu podczas wakacji. Nie żyje
2. Korzystając z bankomatu możesz się mocno zdziwić. Nadchodzi spora zmiana przy wypłatach

Bułgaria przyjmuje turystów już od początku czerwca. Otwarto część plaż, hoteli oraz obiektów gastronomicznych, jednak pełne otwarcie wyznaczono na 1 lipca br. - czyli już jutro. Należy pamiętać, że w miejscach publicznych obowiązuje nakaz zachowania 1,5 m dystansu od drugiej osoby, natomiast przy jednym stoliku siedzieć mogą maksymalnie 4 osoby lub jedna rodzina.Obsługa hoteli i restauracji musi nosić maseczki ochronne. W innym z naszych artykułów pisaliśmy o utrudnieniach, jakie mogą spotkać turystów w Polsce.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Agnieszka Radwańska nagle zabrała głos ws. swojej ciąży. Momentalnie posypały się gratulacje, fani są w euforii
  2. Nie żyje wybitny kompozytor, jego muzykę znał każdy. Tragiczne doniesienia o zdobywcy Oscara
  3. Tysiące Polaków dostanie bilety 80% taniej. Już pewne, można rezerwować
  4. Przykre wyznanie Ministerstwa Zdrowia o wakacjach. Nie ma już wątpliwości, niestety
  5. Cejrowski posunie się do ostateczności. Powiedział wszystko, stracił cierpliwość do rządu
  6. Zostawiła yorka na 4 godziny w samochodzie. Wszystkie okna były zamknięte

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł