Gruzja przyciąga tłumywikipedia.org Jagermesh - Flickr CC BY-SA 2.0

Byliście w Gruzji? Kraj przyciąga tłumy turystów

Gruzja co roku w sezonie wakacyjnym przyciąga prawdziwe tłumy turystów. Niektórym tak się podoba, że wracają tam regularnie. Trudno nie tęsknić za pięknymi widokami i Morzem Czarnym. Mieliście kiedyś okazję zwiedzić ten przepiękny kraj? Polacy szczególnie uwielbiają jeździć w tym kierunku.

Gruzja to jeden z ulubionych kierunków wakacyjnych wśród Polaków. Turyści każdego roku wybierają się tam, by złapać chwile relaksu na złocistych plażach Morza Czarnego, które słynie z ciepłej wody. Dla wczasowiczów to prawdziwy raj, w którym panują wysokie temperatury, a ceny są odpowiednie na każdą kieszeń. Każdego roku wypoczywa tam niemal 10 milionów ludzi z całego świata.

Polsat potwierdza: Rząd zmienił zdanie ws. nowych obostrzeń w całym kraju. To już pewne. Polacy i turyści powinni wiedziećPolsat potwierdza: Rząd zmienił zdanie ws. nowych obostrzeń w całym kraju. To już pewne. Polacy i turyści powinni wiedziećCzytaj dalej

Gruzja to jednak nie tylko Morze Czarne i piękne plaże. W tym kraju znajdziemy też wiele interesujących zabytków. Do najważniejszych należy zaliczyć między innymi Gruzińskie Muzeum Narodowe, Ogród Botaniczny w Batumi, zabytki Mcchety (wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO) czy sobór Trójcy Świętej w Tbilisi.

Bułgaria – turystyczny raj dla miłośników plaż

Gruzja słynie z atrakcyjnych z cudownych krajobrazów. Wrażenie robią między innymi Kaukaz przy granicy z Rosją. Najwyższy szczyt, Kazbek, wygląda zjawiskowo i przyciąga entuzjastów wspinaczki. Ogromne wrażenie na turystach z całego z świata robi także region Swanetia z pasmem Gór Swenackich. Atmosfera miejsca jest niepowtarzalna, a przechadzając się tamtejszymi drogami można się poczuć niczym w filmie.

Będą zmuszeni ewakuować polskie miasto. Sytuacja wymyka się spod kontroli. Mieszkańcy i turyści są porażeni skalą dramatuBędą zmuszeni ewakuować polskie miasto. Sytuacja wymyka się spod kontroli. Mieszkańcy i turyści są porażeni skalą dramatuCzytaj dalej

Trudno się dziwić, że Gruzja przyciąga takie tłumy. To idealny kierunek dla każdego, kto po wielu miesiącach ciężkiej pracy marzy o tym, by znaleźć chwilę beztroski i relaksu ma złocistych plażach. Widoki nad Morzem Czarnym są obłędne. Miłośnicy dzikiej natury z pewnością doceniają natomiast takie lokacje jak Tiblisi pełne zabytków czy Batumi słynące z niezwykłego Ogrodu Botanicznego.

Dzisiaj grzeje: 1. Igor wyjawił całą prawdę o epidemii w Chinach. Właśnie wrócił, mówił o maseczkach
2. Nieoczekiwane wydarzenie z Tomaszem Komendą w roli głównej. Nagle pojawił się znikąd, wielkie emocje
3. Martyna Wojciechowska ogłosiłą dobrą nowinę. Gratulujemy

Mieliście kiedyś okazję zwiedzić Gruzję? Może macie swoje ulubione wspomnienia związane z tym krajem? Dajcie znać w komentarzu na Facebooku pod tym artykułem. W innym z naszych tekstów pisaliśmy również o nieoczywistych atrakcjach w Łodzi. Byliście tam kiedyś?

Wszystko wyszło na jaw. Zdradził ile zarobił na bonach turystycznych. Kwota przyprawia o zawrót głowyWszystko wyszło na jaw. Zdradził ile zarobił na bonach turystycznych. Kwota przyprawia o zawrót głowyCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Przemyśl. Dramatyczny i poruszający apel właścicielki pitbulli. "Najlepiej jest uśpić i mieć problem z głowy, bo jest nagonka"
  2. Masz banknot 20 zł? Może być wart fortunę, lepiej przeszukaj portfel
  3. Nadzwyczajna transmisja Jackowskiego po ogłoszeniu obostrzeń. "Nic nie da", mocne słowa o Polsce i 2 innych krajach
  4. Miliony Polaków dostało niepokojące, identyczne SMS. Co się dzieje?
  5. Wprowadzają trzeci poziom ostrzeżenia w Polsce. Ważna wiadomość dla wszystkich, szczególnie planujących podróże
  6. Tysiące Polaków otrzymało pilną wiadomość. Już niedługo w wielu miejscach zajdą poważne zmiany

Źródło:

Następny artykuł