Budapeszt. Łaźnie w mieścieWikimedia ToadberryCC BY-SA 3.0

Byliście w Budapeszcie? Łaźnie termalne rozpieszczą każdego wczasowicza

Budapeszt to nie tylko stolica Węgier, ale również jedno z najchętniej wybieranych miast przez polskich turystów. Jest tam atrakcja, o której mało kto wie. Chodzi o łaźnie termalne, które powinny zachwycić każdego. Byliście tam?

Budapeszt to miasto, w którym można zobaczyć wiele niezwykłych zabytków. Stolica Węgier od lat przyciąga tłumy turystów, w tym z Polski. Jest tam również wiele łaźni termalnych, które cieszą się dużym zainteresowaniem. Które miejsca są najlepsze?

Rząd podjął decyzję. Olbrzymie zmiany dla Polaków. Wszystko się zmieniRząd podjął decyzję. Olbrzymie zmiany dla Polaków. Wszystko się zmieniCzytaj dalej

Budapeszt oferuje łaźnie termalne

Laźnie są czynne prawie od świtu do zmierzchu. Godziny otwarcia to zazwyczaj od 6.00 do 20.00. Najpopularniejszą są Łaźnie Szechenyi . To idealne miejsce dla osób, które chcą wybrać się na kąpiel wieczorem. Często wybierane są też Łaźnie Rudas. W tym przypadku jest jeden problem. Kobiety mogą z nich korzystać jedynie we wtorki i czwartki. Budapeszt oferuje jeszcze inne miejsca.

Łaźnie Gellerta uznawane są za jedne z najlepszych i najbardziej eleganckich w całym mieście. Warto je odwiedzić nie tylko w celu kąpieli, ale również, aby zobaczyć piękną architekturę. Jest to między innymi rozsuwany, szklany dach. Całodobowy bilet jest jednak nieco droższy niż w przypadku innych łaźni. Inna propozycja to Łaźnie Lucacs. To miejsce należy do kolei do grona najtańszych łaźni.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje popularna dziennikarka. Miała 35 lat. Dramat
2. 15-latka nie żyje, troje dzieci w szpitalu. Tragiczna zabawa zyskuje popularność w internecie

Ciekawostką jest, że łaźnie termalne w Budapeszcie to pamiątka po panowaniu tureckim w Budapeszcie. To z tego powodu do niedawna kobiety nie mogły korzystać z łaźni. Od niedawna zniesiono zakaz, ale wciąż w niektórych miejscach kobiety mają ograniczony dostęp. Byliście w Budapeszcie? Korzystaliście z łaźni? Jakie są wasze opinie na ten temat?

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Malutki kotek został zaatakowany przez kobrę. Mężczyzna ryzykował życiem, aby uratować zwierzę
  2. Na wenus może istnieć życie. Niezwykłe doniesienia naukowców
  3. Weszli na strych w polskiej szkole i zamarli. Widok zapamiętają na zawsze
  4. Co się działo w Karpaczu? Klaudia wysłała nam zdjęcia, przecieramy oczy
  5. Byliście w Skalnym Mieście? Jest bardzo blisko
  6. Została okrzyknięta najładniejszą babcią na świecie. Ma 63 lata, a figury zazdroszczą jej nawet nastolatki

Źródło: fru.pl

Następny artykuł