Brazylia druzgocące daneFot. https://www.google.com/maps/

Padł kolejny rekord. Dane są druzgocące. Rząd ma jednak inny cel. Wiadomości ze świata nie są najlepsze

Brazylia potwierdziła kolejne druzgoczące dane. Sytuacja związana z pandemią koronawirusa w kraju nadal nie została opanowana. Niebezpieczny patogen zebrał śmiertelne żniwo, co pokazują statystyki. W kraju padł rekordowy przyrost zgonów. Odnotowano już dziesiątki tysięcy ofiar śmiertelnych. Ponad półtora tysiąca osób zmarło zaledwie w ciągu ostatniej doby.

Brazylia nadal ma ogromny problem z sytuacją związaną z pandemią koronawirusa. Podczas gdy w Europie rozprzestrzenianie się SARS-CoV-2 zostało ograniczone przez większość krajów, w państwach Ameryki Południowej odnotowano dramatyczny wzrost zarażeń. Media z całego świata przekazywały wstrząsające materiały pochodzące z Brazylii, gdzie tłumy mieszkańców opłakiwały zmarłych członków rodzin. Statystyki pokazują, że zagrożenie nadal jest ogromne.

Tragedia w Mikołajkach. Niestety, nie było szansTragedia w Mikołajkach. Niestety, nie było szansCzytaj dalej

Dane, które odnotowała Brazylia, są wstrząsające. Liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa przekroczyła już w kraju 90 tysięcy. Zaledwie w ciągu ostatniej doby w kraju z powodu COVID-19 zmarło aż 1595 osób. To jednak niejedyny rekord, jaki zaobserwowano. Wystarczyły jedynie 24 godziny, aby potwierdzono liczbę 69 074 zarażeń. Na chwilę obecną w Brazylii zaraziło się już ponad 2,5 miliona osób. Materiały przekazują przerażające sceny, na których widać zrozpaczone rodziny oraz rzędy trumien.

Brazylia coraz bardziej dotknięta koronawirusem

Sytuacja, w jakiej znalazła się Brazylia, wywołała wiele kontrowersji. Chociaż koronawirus rozprzestrzeniał się w kraju w dynamicznym tempie, a ofiar śmiertelnych przybywało z dnia na dzień, lokalne władze wydawały się bagatelizować zagrożenie. Prezydent kraju przez długi czas nie podejmował decyzji o wprowadzaniu obostrzeń, za co został skrytykowany przez wielu mieszkańców. Ostatecznie Jair Bolsonaro sam potwierdził, że otrzymał pozytywny wynik testu na SARS-CoV-2.

Obecnie Brazylia rozważa kolejną kontrowersyjną decyzję. Według zagranicznej agencji informacyjnej Reuters władze kraju chcą ogłosić ponowne otwarcie lotniczych połączeń międzynarodowych, który został wstrzymany w marcu. Rząd wkrótce planuje uchwalić w tej sprawie dekret. W związku z tym, że statystyki dotyczące zarażeń w kraju i tak mogą być zaniżone, taka informacja może wywołać oburzenie zarówno wśród obywateli, jak i mieszkańców innych krajów. Brazylia to obecenie drugi po USA kraj na świecie najbardziej dotknięty pandemią.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje aktorka znana z seriali z TVP i Polsatu. Miała 47 lat
2. Katastrofa kolejowa za granicą. Sceny jak z horroru
3. 500 plus w Lidlu. Niemiecka sieciówka rusza z własnym programem

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez AFP Brazylia każdego dnia odnotowuje ponad 40 tysięcy przypadków koronawirusa. Jeśli tempo rozprzestrzeniania się SARS-CoV-2 nie spadnie, do końca przyszłego tygodnia liczba zgonów prawdopodobnie przekroczy 100 tysięcy. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o przywróceniu obowiązku noszenia maseczek w kolejnym europejskim państwie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. „Nazywasz się kobietą, mając krótkie włosy i płaskie buty? Prawdziwa kobieta ma długie włosy, rzęsy i nogi” – twierdzi Dawid
  2. Fani pogrążyli się w żałobie. Nie żyje uwielbiany gwiazdor, zmarł na oczach ukochanej żony
  3. Jarosław Kaczyński pilnie spotkał się z Mateuszem Morawieckim. Przekazał premierowi poufne informacje
  4. Strażnicy poprosili na polskim lotnisku turystów o dokumenty. Zaniemówili, gdy odkryli, co się dzieje
  5. Nie żyje młoda europejska gwiazda. Beztroska podróż zakończyła się dramatem
  6. Były nad wodą z dziećmi. Wezwano policję, skandal przechodzi ludzkie pojęcie
  7. Puma płacze w ogrodzie zoologicznym? Prawda może okazać się bolesna

Źródło: Polsat News

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł