Brat papieża zmarł w wieku 96 lat.Fot. Pixabay.com/pixel2013

Smutek i żałoba w Watykanie. Tragiczna wiadomość obiegła media

Brat papieża nie żyje. Zmarł nagle, w wieku 96 lat. Również był duchownym. To jego w ostatnim czasie odwiedzał były Biskup Rzymu, opuszczając na jakiś czas mury Watykanu.

Brat papieża Benedykta XVI, Georg Ratzinger miał 96 lat. Jak zaznaczają media zagraniczne, był w ciężkim stanie, a w ciągu ostatnich dni jego stan wyraźnie się pogorszył. To dla niego emerytowana głowa Kościoła katolickiego w czerwcu opuściła Watykan.

36 osób nie żyje, tragiczna wiadomość z Polski. Niestety minął dopiero pierwszy tydzień wakacji36 osób nie żyje, tragiczna wiadomość z Polski. Niestety minął dopiero pierwszy tydzień wakacjiCzytaj dalej

Brat Ratzingera nie żyje

O tym, że brat emerytowanego papieża nie żyje poinformowała agencja Reutera. Wieści z Niemiec potwierdziła również bawarska telewizja Bayerischer Rundfunk. To właśnie z południa kraju pochodził brat papieża, jak i sam Ratzinger. Wcześniej chory kilkakrotnie był na obserwacji rzymskiej klinice im. Gemmellego. Cierpiał na zaburzenia krążenia.

Brat Benedykta XVI zmarł nagle, lecz przed śmiercią spędził ostatnie chwile w towarzystwie najbliższej rodziny. To ze względu na bardzo słaby stan zdrowia, biskup postanowił opuścić Watykan i odwiedzić Georg’a Ratzingera. Między 18 a 22 czerwca papież przebywał w Niemczech i odwiedził chorego w szpitalu. Udał się do Ratyzbony, gdzie po emeryturze przeprowadził się starszy brat.

Brat papieża z kondolencjami

Georg Ratzinger urodził się 15 stycznia 1924 r. w Pleiskirchen koło Altötting. Podobnie jak brat, był duchownym katolickim - służył przeszło 68 lat. Co ciekawe, święcenia przyjęli wspólnie, 29 czerwca 1951 r. we Fryzyndze. Georg Ratzinger regularnie bywał w Watykanie. Był znany w środowisku katolickim, dlatego też o stracie papieża mówi się na całym świecie. Kondolencje złożył m.in. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, arcybiskup Stanisław Gądecki.

Dzisiaj grzeje: 1. Tony Halik zostawił ukochanej kopertę. Miała ją spalić po jego śmierci, ale zajrzała do środka i zamarła
2. Niektórzy będą musieli wybierać pomiędzy świadczeniami. Na dwa się nie załapią

- W imieniu Konferencji Episkopatu Polski składam wyrazy współczucia, z powodu śmierci ks. prał. Georga Ratzingera jego bratu Benedyktowi XVI, jego rodzinie i bliskim oraz Kościołowi w Niemczech. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie - napisał na swoim Twitterze arcybiskup Gądecki.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Koledzy z szatni dokuczają Jakubowi Błaszczykowskiemu. Wymyślili mu specjalny pseudonim
  2. Sądzili, że trafili na pusty magazyn. W środku zobaczyli setki oczu błagających o pomoc
  3. Tysiące Polaków dostanie bilety 80% taniej. Już pewne, można rezerwować
  4. Przykre wyznanie Ministerstwa Zdrowia o wakacjach. Nie ma już wątpliwości, niestety
  5. Cejrowski posunie się do ostateczności. Powiedział wszystko, stracił cierpliwość do rządu
  6. Zostawiła yorka na 4 godziny w samochodzie. Wszystkie okna były zamknięte

Źródło: Onet

Następny artykuł