Bon turystyczny z infolinią i datą aktywacji.Fot. Flickr.com/ Kancelaria Premiera/ domena publiczna (zdjęcie ilustracyjne)

Wyjawili nowe informacje ws. bonu turystycznego. Padła data, która ucieszy Polaków

Bon turystyczny z nowymi szczegółami. Zakład Ubezpieczeń Społecznych, który będzie obsługiwał dystrybucję świadczenia, ruszył z dużym ułatwieniem dla potencjalnych beneficjentów.

Bon turystyczny to temat, który w tym sezonie wywołuje najwięcej emocji. Jak informują dziennikarze Wirtualnej Polski, rządowy program wsparcia sektora doczekał się kolejnych szczegółów. Od teraz urlopowicze mający jakiekolwiek wątpliwości, będą mogli skorzystać z fachowej pomocy. Padła również data aktywacji kodu.

Wyjawili nowe informacje ws. bonu turystycznego. Padła data, która ucieszy PolakówWyjawili nowe informacje ws. bonu turystycznego. Padła data, która ucieszy PolakówCzytaj dalej

Bon turystyczny z infolinią

Według ustaleń Wirtualnej Polski, Zakład Ubezpieczeń Społecznych już dzisiaj (24 lipca) ruszył ze specjalną infolinią dla potencjalnych beneficjentów programu. Informację przekazał Grzegorz Cendrowski, rzecznik prasowy Polskiej Organizacji Turystycznej. Pierwsze cztery godziny od rozpoczęcia usług konsultantów minęły pod znakiem ponad tysiąca połączeń. Nie są to jednak jedyne nowości, które przedstawia zespół odpowiedzialny za bon turystyczny.

– Konsultanci specjalnej infolinii udzielają informacji osobom, które chcą skorzystać z Polskiego Bonu Turystycznego oraz podmiotom turystycznym, które chcą przystąpić do programu. Wyjaśniają wątpliwości dotyczące między innymi prawa do bonu – wyjaśniała cytowana przez WP prezes ZUS-u prof. Gertruda Uścińska.

Bon turystyczny z datą aktywacji kodów

Tegoroczni urlopowicze mogą skorzystać z infolinii, dzwoniąc pod numer 22 11 22 111. Konsultanci obsługują interesantów siedem dni w tygodniu przez całą dobę. Polacy mogą dowiedzieć się m.in. komu dokładnie przysługuje bon turystyczny, jak go zrealizować, w jakich obiektach, na jakie usługi itp. Istnieje również możliwość kontaktu mailowego pod adresem bon@zus.pl.

Dzisiaj grzeje: 1. Śmierć w rodzinie Wałęsów przyszła nagle, bez ostrzeżenia. Śledczy ustalili czy popełnił samobójstwo
2. Stało się. Chiny przekazały zatrważającą wiadomość. Światowe mocarstwa przecierają oczy ze zdumienia

3. Płaca minimalna 2021. Znamy już wstępną kwotę, najgorszy możliwy scenariusz

Jak podają dziennikarze Wirtualnej Polski, kolejną nowością jest oficjalna data, od której będzie można aktywować kody (po wcześniejszej rejestracji na witrynie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych - Platforma Usług Elektronicznych ZUS, czyli PUE ZUS). Bon turystyczny można aktywować w nocy z 31 lipca na 1 sierpnia. Dystrybucja kodu będzie oparta na wiadomościach SMS.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Stało się. Aleksander Kwaśniewski właśnie przekazał radosną nowinę, nikt się nie spodziewał
  2. Mateusz Borek nie wytrzymał. Został zapytany na wizji o zdjęcia swojego nagiego ciała, posypały się wulgaryzmy, awantura na wizji
  3. Niesłychane, co dalej stanie się z Jackiem Kurskim. Wielu może być wściekłych, chodzi o telewizję
  4. Turystka na szlaku spotkała niedźwiedzia. Trudno uwierzyć, co się stało później [film]
  5. Córka Adama Małysza wstawiła piękne zdjęcia. Była w magicznym miejscu
  6. Pięknie jak w Mielnie, ale dużo taniej. Polski kurort, który uwielbiają turyści
  7. Mężczyzna wrócił po ciężkim dniu z pracy do domu. Postawa owczarka australijskiego zachwyca. Niebywałe, co zrobił

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł