bon turystyczny już w te wakacjeFot. unsplash.com/@stilclassics

1000+ będzie można odstąpić, ale nie każdemu. Nowe informacje ws. bonu na wakacje

Bon turystyczny będzie można wykorzystać samemu, lub oddać go komuś na specjalnych warunkach. Prawdopodobnie będzie dostępny już w najbliższe wakacje, więc warto poznać szczegóły, które przekazał wiceminister rozwoju Andrzej Gut-Mostowy.

Bon Turystyczny, który ma wspomóc branżę w kraju, już niedługo powinien być dostępny. Jeszcze w te wakacje będzie można skorzystać ze świadczenia, lub oddać go komuś z rodziny. Wiceminister rozwoju podał więcej informacji na temat nowego programu w magazynie EKG w radiu TOK FM. 1000 zł oferowane przez państwo będzie można wykorzystać tylko w Polsce na usługi z branży turystycznej.

Kolejne ograniczenie w Polsce zniesione. Zaskakująca decyzja i ogromna ulga wielu PolakówKolejne ograniczenie w Polsce zniesione. Zaskakująca decyzja i ogromna ulga wielu PolakówCzytaj dalej

Bon turystyczny będzie można wykorzystać samemu, lub oddać członkowi rodziny

Warunkiem otrzymania bonu jest bycie zatrudnionym na umowę o pracę, a zarobki nie mogą przekroczyć 5330 zł brutto. 900 zł będzie pochodziło z kasy państwowej, a 100 zł musi dołożyć pracodawca. Jeśli ten się nie zgodzi, pracownik nie otrzyma bonu. Łączny koszt wypłaty tych świadczeń w tym roku wyniesie ok. 7 mld zł, lecz rząd planuje w przyszłych latach zmniejszanie udziału państwa, na rzecz pracodawcy.

Wiceminister rozwoju Andrzej Gut-Mostowy w magazynie EKG w radiu TOK FM powiedział, kto będzie mógł skorzystać z bonu osoby, która nie może lub nie chce wyjeżdżać. Karta, na której znajdzie się 1000 zł może być używana wyłącznie przez najbliższych członków rodziny, czyli małżonka lub dzieci. Będzie ona działała tylko w miejscach związanych z branżą turystyczną, np. miejscach noclegowych, muzeach i innych atrakcjach.

Dzisiaj grzeje: 1. Zmiany dotyczące urlopów i pracy zdalnej. Tarcza 4.0 nie spodoba się większości Polaków
2. Janów Podlaski po głośnej kontroli. O "zbrodni na zwierzętach" mówi cała Polska, interweniował sam minister

Urlop w kraju jest najbezpieczniejszym rozwiązaniem w tym roku. Od czerwca ruszą loty pasażerskie pomiędzy polskimi miastami, a następnie pojawią się połączenia z wybranymi krajami Europy. Rząd ma nadzieję, że bony możliwe do wykorzystania tylko na terenie kraju, zachęcą Polaków do pozostania w ojczyźnie. Mniejsza liczba zagranicznych wyjazdów to mniejsze ryzyko powrotu pandemii i więcej pieniędzy pozostawionych w kasach polskich firm.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tuż przed porodem Małgorzata Rozenek dostała powalającą wiadomość. Nie mogła powstrzymać swojej reakcji
  2. Wyjechał na studia. Rodzice zostali z jego kotem i go oddali, reakcja właściciela wyciska łzy z oczu
  3. Milionom ludzi zagraża nie tylko koronawirus. Żywioł uderzy w środę za granicą
  4. Dziecko z Polski zaginęło 26 lat temu. Właśnie odnalazła się na drugim końcu świata?
  5. 97 milionów ludzi i żadnego zgonu. Nikt inny nie poradził sobie z epidemią tak jak oni
  6. Oto najszybszy piłkarz Ekstraklasy. Wiele osób nie kryje zaskoczenia, statystyki mówią jasno

Źródło: Next Gazeta

Następny artykuł