bon turystycznyFot. pixabay.com/ sarahbernier3140

Skorzystaliście z bonu turystycznego? Nie wszyscy go popierają

Bon turystyczny wzbudził wiele kontrowersji w czasie wakacji. Spór toczył się o kwotę, formę oraz o to, komu miał ostatecznie przysługiwać. Udało się Wam z niego skorzystać?

Bon turystyczny miał być ratunkiem dla polskiej turystyki. Początkowo miał być dostępny dla wszystkich, jednak szybko okazało się, że jest to niemożliwe. Ostatecznie pierwszeństwo otrzymały rodziny z dziećmi, które pobierają również inne świadczenia.

TVN przekazał wstrząsające informacje. Dramat turystów na Bałtyku, ewakuowano 280 osóbTVN przekazał wstrząsające informacje. Dramat turystów na Bałtyku, ewakuowano 280 osóbCzytaj dalej

Bon turystyczny. Udało Wam się skorzystać?

Bon turystyczny przysługuje rodzinom z przynajmniej jednym dzieckiem. Świadczenie przysługuje niezależnie od wysokości dochodów i wynosi 500 zł na każde dziecko do 18 r. życia. Dla dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności przysługuje dodatkowe świadczenie w formie uzupełnienia, również w wysokości 500 zł.

Przy pomocy bonu turystycznego możemy opłacić m.in.: pobytu w hotelu, pensjonacie, gospodarstwie agroturystycznym, czy na kolonii lub obozie harcerskim, a także obozie sportowym lub rekreacyjnym. Warunkiem jest jednak, żeby wykorzystać go na terenie Polski - czytamy na oficjalnej stronie Ministerstwa Rozwoju.

Dzisiaj grzeje: 1. Z ostatniej chwili. Czarny dym widać z wielu kilometrów, strażacy są bezradni. Fatalna sytuacja na południu Polski
2. Prowadząca "Pytanie na śniadanie" ujawniła pewne szczegóły programu. Czy może ponieść konsekwencje?
3. Pani Magda szła do Morskiego Oka i nie mogła uwierzyć. Od razu wyciągnęła telefon

Świadczenie wsbudziło jednak niemało kontrowersji. Spierano się przede wszystkim, komu ma przysługiwać bon - odrzucona została poprawka Senatu dopuszczająca do programu Seniorów. Również po wdrożeniu programu niektórzy rodzice mieli problem z dostępem do bonu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Krowa tonęła we łzach. Myślała, że jedzie na rzeź, niespodziewanie kierowca ciężarówki obrał inny kurs
  2. NASA zapowiedziało, kiedy wyśle kolonizatorów na Marsa. Elon Musk chce to zrobić dużo szybciej
  3. Właśnie wydano ostrzeżenie dla części Polaków. Zacznie się już jutro, złe wieści dla urlopowiczów
  4. Potężne zagrożenie w części Polski. IMGW bije na alarm
  5. Byliście w Błędnych Skałach? Niesamowite miejsce
  6. "Piątka dla zwierząt" uchwalona. Koniec ferm futrzarskich w Polsce, ale konkurencja nie śpi

Źródło: gov.pl

Następny artykuł