bon turystyczny będzie cyklicznyFot. Pixabay.com/staand/zdjęcie poglądowe

Dobra wiadomość o 1000+ dla turystów. Polacy mają powód do radości

Bon turystyczny ma umożliwić Polakom tegoroczny urlop oraz wspomóc branżę turystyczną. Jest również jedna dobra wiadomość, która szczególnie może ucieszyć Polaków.

Bon turystyczny ma wynosić 1000 zł i rząd zapowiadał, że Polacy otrzymać go mają już w tym roku. Choć rozmowy i konsultacje w tej sprawie wciąż trwają, pojawiła się jeszcze jedna, dobra wiadomość. Wcześniej mogła umknąć wielu turystom, daje jednak nadzieję na dodatkowe pieniądze nie tylko w tym roku. Zdradził to wiceminister rozwoju, Andrzej Gut-Mostowy.

Film z polskiego miasta robi furorę w internecie. Natura pokazała klasęFilm z polskiego miasta robi furorę w internecie. Natura pokazała klasęCzytaj dalej

Bon turystyczny nie będzie jednorazowy?

Niedawno pisaliśmy, że rząd planuje wprowadzenie terminu ważności bonów. Zgodnie z zapowiedziami będzie go można wykorzystać aż przez dwa lata. W sobotę podczas otwarcia sezonu turystycznego w Wielkopolsce wiceminister zdradził jeszcze jedną, bardzo dobrą wiadomość - 1000+ dla turystów nie ma być jednorazowe.

- Głównie chodzi o wsparcie bazy noclegowej i biur turystycznych. Chcemy, aby to rozwiązanie było uruchomione na wiele lat. Polski rynek turystyczny charakteryzuje się dużym udziałem turysty krajowego, bo około 60 do 70 proc. przychodów turystyki pochodzi u nas od turystów właśnie krajowych i dlatego tak ważne jest symulowanie tej turystyki - powiedział Gut-Mostowy.

Już wcześniej pojawiały się głosy, że być może bon turystyczny będzie programem cyklicznym. Jadwiga Emilewicz wspomniała, że w późniejszych edycjach być może jednak rząd dopłacał będzie mniejszy procent kwoty, który w 2020 roku ma wynosić 90%.

Dzisiaj grzeje: 1. Dramatyczne wiadomości z południa Polski. Trwają dwie akcje ratunkowe na raz
2. GW: Wielki sukces naukowców z Bydgoszczy, rozwikłali tajemnicę koronawirusa. Udało im się pierwszym na świecie

Słowa Gut-Mostowego wskazują, że Polacy mogą liczyć na program funkcjonujący przez wiele lat. To z pewnością zachęciłoby wielu turystów na spędzanie wakacji w granicach kraju oraz odkrywanie nowych, wspaniałych zakątków naszej pięknej Polski.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zaniepokojona mama zrobiła zdjęcie niemowlęciu. Dwie godziny później doszło do największej tragedii
  2. Owczarek niemiecki tonął na oczach mieszkańców miasta. Wszyscy wstrzymali oddech
  3. Andrzej Duda odpoczywał w Bieszczadach. Jeden szczegół rozsierdził Polaków
  4. 7-latek odkrył na plaży niezwykłe stworzenie. Uważajcie, może być bardzo niebezpieczne
  5. Dobra wiadomość o 1000+ dla turystów. Polacy mają powód do radości
  6. Anna Lewandowska zadziwiła fanów. Pokazała, jak radzi sobie z dziećmi pod nieobecność męża. Zdjęcie stało się hitem (FOTO)

Źródło: Onet

Następny artykuł