bon turystyczny konsultacjeFot. Pixabay.com/Romek/Zdjęcie poglądowe

Kluczowy moment dla 1000+ na wakacje dla Polaków. Może zadecydować o wszystkim

Bon turystyczny ma pomóc zarówno turystom z Polski, jak i całej branży, która przez pandemię pogrążyła się w kryzysie. Teraz trwa jeden z kluczowych momentów dla tej inicjatywy.

Bon turystyczny jest specjalnym projektem stworzonym przez rząd, który ma pomóc Polakom oraz całemu sektorowi polskiej turystyki. Jego zadaniem jest zachęcenie turystów do spędzenia wakacji 2020 na terenie kraju oraz wydanie przyznanych pieniędzy w polskich ośrodkach, które przeżyły ogromny kryzys. Właśnie trwa bardzo ważny moment, który może zadecydować o całym pomyśle - rząd prowadzi konsultacje w jego sprawie.

Szumowski zabrał głos. Powiedział o końcu epidemii w PolsceSzumowski zabrał głos. Powiedział o końcu epidemii w PolsceCzytaj dalej

Bon turystyczny - Polacy dostaną pieniądze na wakacje?

Jak podaje TVP Info, właśnie trwają rządowe konsultacje ws. bonu turystycznego. Ta chwila może zadecydować o tym, czy projekt dojdzie do realizacji oraz w jakiej dokładnie formie zostanie uruchomiony.

Zgodnie z zapowiedziami polityków, wstępnie bon miał wynosić 1000 zł - 90% kwoty przyznawać ma rząd, 10% natomiast pracodawca. Są również dwa warunki, które trzeba spełnić, aby otrzymać pieniądze na urlop. Konieczna jest praca na umowie o pracę oraz pensja poniżej średniego wynagrodzenia w Polsce, które wstępnie oszacowano na 5200 zł miesięcznie.

Dzisiaj grzeje: 1. Ujawnili ceny na wakacje nad Bałtykiem w Polsce. Ogromne zaskoczenie dla wielu Polaków
2. Onet: Senator zatrzymany przez policję w Warszawie. Użyto siły

Wstępne zapowiedzi mówią o tym, że bon będzie miał formę karty prepaid, którą otrzyma każdy turysta. Pieniądze zawarte na tym środku płatniczym będą mogły być wykorzystane tylko na terenie Polski, a wstępny czas ważności takiego bonu ma wynosić 2 lata. Są to wstępne założenia, które przedstawiali politycy - po konsultacjach z rządem być może ulegną one jeszcze jakimś zmianom.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tragiczne informacje obiegły media. Nagła śmierć króla lat 70. i 80., aktora i muzyka
  2. Tragedia w Goryszewie. Znaleziono amstaffy w zbiorniku wodnym
  3. Szumowski podał najnowszą wiadomość o wakacjach Polaków. Ogromne rozczarowanie
  4. Obostrzenie w Polsce przedłużone o kolejny miesiąc. Polacy będą wściekli
  5. Szpital zaatakowany, nie żyje 13 osób, również noworodki i pielęgniarki. Porażająca wiadomość ze świata
  6. Robert Lewandowski zwrócił się do wszystkich Polaków. Słowa nie pozostawiają wątpliwości

Źródło: TVP Info

Następny artykuł