bon turystyczny data ważnościFot. Pixabay.com/staand/zdjęcie poglądowe

Ujawnili okres ważności bonu 1000+ dla turystów. Szczegóły wyszyły na jaw

Bon turystyczny ma wynosić 1000 zł i wspomóc polską branżę turystyczną. Podano nowe szczegóły na jego temat. Już wiadomo, jaki będzie okres jego ważności.

Bon turystyczny ma przysłużyć się zarówno turystom, jak i całej polskiej branży turystycznej. Ma zachęcić Polaków do spędzania wakacji w naszym kraju, na co i tak zapowiada się z powodu szalejącej na świecie epidemii. Zgodnie z założeniami dodatek ma wynosić 1000 zł i zostanie przyznany osobom zatrudnionym na umowę o pracę, które zarabiają poniżej przeciętnej pensji. W mediach pojawiły się kolejne szczegóły tego projektu - ujawniono, przez jaki czas bon ma być ważny.

Tragedia, dziecko zmarło na tajemniczą chorobę. Pierwszy taki przypadek w europejskim państwieTragedia, dziecko zmarło na tajemniczą chorobę. Pierwszy taki przypadek w europejskim państwieCzytaj dalej

Ile czasu bon turystyczny będzie ważny?

Wicepremier Jadwiga Emilewicz przedstawiła szczegóły bonu turystycznego, który mają dostać Polacy. Zgodnie z jej słowami, termin ważności takiej pomocy wynosić ma 2 lata. Turyści otrzymają elektroniczną kartę przedpłaconą, a przez cały określony czas będzie można korzystać ze środków, które na niej się znajdą.

Jak wymieniali politycy, pieniędzmi z karty będzie można sfinansować różnego rodzaju usługi turystyczne, a warunkiem będzie to, że zostaną zrealizowane na terenie Polski i zawarte w nich zostaną noclegi. Zgodnie z ustaleniami, 1000 zł przyznane ma zostać osobom zatrudnionym na pełny etat, które zarabiają poniżej przeciętnej, którą politycy ustalili na 5200 zł.

Dzisiaj grzeje: 1. W Polsce są wulkany. Wielu nawet nie wie, są imponujące
2. Unijny kraj ogłosił koniec epidemii. Znosi restrykcje dla obywateli i turystów

Program ma łącznie objąć 7 mln Polaków. Rząd zapłacić ma 10% kwoty, czyli 900 zł, 10% natomiast dodać będzie musiał pracodawca.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niewiarygodne co zrobili z grobem Jana Pawła II. Na 3 dni przed jego setną rocznicą urodzin
  2. Sfinks znalazł nietypowe miejsce do kąpieli. Nagranie powala na łopatki
  3. Szumowski podał najnowszą wiadomość o wakacjach Polaków. Ogromne rozczarowanie
  4. Obostrzenie w Polsce przedłużone o kolejny miesiąc. Polacy będą wściekli
  5. Szpital zaatakowany, nie żyje 13 osób, również noworodki i pielęgniarki. Porażająca wiadomość ze świata
  6. Polskie media przekazały druzgocącą informację. Nie żyje prawdziwa legenda, dla Polaków był inspiracją

Następny artykuł