Bon turystyczny ma się pojawić już na dniach.Fot. Turysci.pl

Miliony Polaków czekają na informacje. Wiceminister o szczegółach bonu turystycznego. Na dniach wszystko będzie jasne

Bon turystyczny w pełnej formule już w najbliższych dniach. Minister deklaruje szybkie przedstawienie szczegółów projektu. Kto i na jakich zasadach będzie mógł z niego skorzystać?

Bon turystyczny jest tematem na tyle kontrowersyjnym, że myślano już o wycofaniu się rządu z projektu dofinansowania wakacji dla Polaków. Jak się okazuje, oficjalne decyzje mają zapaść już na dniach. Minister odpowiedzialny za turystykę w Ministerstwie Rozwoju zabrał głos w tej sprawie.

Co za bestie! Bulwersujące doniesienia z turystycznego raju. Mieszkańcy okazali się bezlitośniCo za bestie! Bulwersujące doniesienia z turystycznego raju. Mieszkańcy okazali się bezlitośniCzytaj dalej

Bon już na dniach

Pierwotnie rząd zakładał, że bon turystyczny miałby obejmować osoby zatrudnione na podstawie umowy o pracę. Ponadto istniałby cenzus majątkowy - bon dostaliby Polacy zarabiający poniżej tzw. średniej krajowej. W roku 2020 jest to 5 tys. 200 zł brutto. Resort szacował, że z dofinansowania skorzystałoby około 7 mln Polaków, czyli ok. 60 proc. wszystkich pracujących. Jednak teraz chodzą słuchy o drobnych zmianach w projekcie. Wszystkie szczegóły dotyczące bonu mają być ogłoszone już na dniach.

- Od rana do wieczora codziennie pracujemy. Zmienia się koncepcja. Mogę zadeklarować, że bon turystyczny na 90 proc. będzie przedstawiony w najbliższych dniach. W stosunku do wcześniejszych doniesień dotyczących grupy beneficjentów i jego realizacji jest to wielkie wyzwanie. W ciągu kilku tygodni do kilku milionów osób trafi takie uprawnienie. To wielkie wyzwanie. W ciągu najbliższych dni będzie ostateczna wersja. Ogłoszą to jednak zapewne inne osoby - powiedział na antenie Radia Kraków wiceminister Andrzej Gut-Mostowy.

Bon ze zmianami

Ostateczne kryteria nie są jeszcze znane, chociaż pojawiają się coraz głośniejsze doniesienia o rzekomym zmniejszeniu progu dochodowego do 4 tys. brutto. Gdy dziennikarze zapytali Guta-Mostowego o ewentualne zmiany, stwierdził, że bon i szczegóły projektu będą przedstawione w perspektywie najbliższych dni i przed prezentacją nie będzie podejmował tego tematu. Co ważne, wkrótce mają się pojawić także informacje o wznowieniu ruchu międzynarodowego.

Dzisiaj grzeje: 1. Wydamy majątek nad morzem, ale nie na rzeczy, o których myślicie. Podali ceny
2. W Rosji doszło do wielkiej katastrofy ekologicznej. Eksperci: to wywoła problem na długie lata

- Wersje się zmieniają. Dalej pracujemy - zaznaczył.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wielka radość w domu Rozenek. Zdjęcie syna pojawiło się w sieci, wszystkiego najlepszego
  2. Kobieta jechała na hulajnodze, ciągnąc za sobą kundelka. Łapy psa były w opłakanym stanie
  3. Największy mit Korei Północnej obalony. Wyjawili całą prawdę
  4. Smutna wiadomość na weekend. Wielu Polaków będzie rozczarowanych
  5. Niewiarygodne odkrycie w lesie na południu Polski. W tle wielka tragedia
  6. Michał Listkiewicz ujawnił, dzięki komu Polska dostała Euro 2012. To on dał nam wielką radość

Źródło: Onet

Następny artykuł