Bliski Wschód strzały ostrzegawczePixabay Hans

Padły strzały. Mimo ostrzeżeń nie zatrzymali się. Niestabilna sytuacja na otwartych wodach na Bliskim Wschodzie

Bliski Wschód: rzecznik straży przybrzeżnej potwierdził niepokojące informacje. Na otwartych wodach Arabii Saudyjskiej oddano strzały po tym, jak trzy łodzie przekroczyły granicę bez uprawnienia. Wcześniej saudyjskie służby miały kilka razy ostrzegać i nawoływać do zatrzymania się - bez skutku. W mediach pojawił się już komentarz w tej sprawie.

Bliski Wschód - na otwartych wodach padły strzały. Na terytorium Arabii Saudyjskiej pojawiły się trzy łodzie irańskie. Straż przybrzeżna kilka razy wydała ostrzeżenie, jednak apel nie przyniósł efektów. Wreszcie podjęto decyzję o oddaniu strzałów. Komentarza w tej sprawie udzielił już mediom rzecznik straży przybrzeżnej. Informacja o wydarzeniu została również skomentowana w irańskich mediach, które przedstawiają całą sytuację zupełnie inaczej.

Wracają do obostrzeń i wskazują winnego sytuacji. Trudna walka w gminach na zachodzie UEWracają do obostrzeń i wskazują winnego sytuacji. Trudna walka w gminach na zachodzie UECzytaj dalej

Bliski Wschód przekazał niepokojące informacje. Na otwartych wodach padły strzały po tym, jak na terytorium Arabii Saudyjskiej pojawiły się trzy łodzie. Wcześniej służby straży przybrzeżnej kilka razu apelowały do kapitanów statków, aby zmieniły kurs - bez skutku. Łodzie zareagowały dopiero po oddaniu przez Saudyjczyków strzałów ostrzegawczych. Do sytuacji odniósł się już rzecznik straży przybrzeżnej. Media irańskie natomiast twierdzą, że łodzie rybackie zostały zaatakowane po tym, jak omyłkowo wkroczyły na teren Arabii Saudyjskiej.

Bliski Wschód: strzały na terenie Arabii Saudyjskiej

Bliski Wschód znalazł się centrum zainteresowań mediów po tym, jak na wodach terytorialnych Arabii Saudyjskiej padły strzały ostrzegawcze. Miały być reakcją straży przybrzeżnej na nieuprawnione wtargnięcie na saudyjskie wody 3 irańskich statków, które w dodatku miały nie odpowiadać na wysyłane sygnały z poleceniem zmiany kierunku. Łodzie obrały inny kurs dopiero po wystrzeleniu pocisków przez straż przybrzeżną. Komentarza udzielił już rzecznik dla saudyjskiej agencji SPA.

- Straż przybrzeżna Arabii Saudyjskiej zmusiła trzy irańskie łodzie do opuszczenia saudyjskich wód terytorialnych po tym, jak dokonały one nieuprawnionego wtargnięcia - słowa rzecznika straży przybrzeżnej cytuje Polskie Radio.

Dzisiaj grzeje: 1. Są ofiary. Dramat Polaków nadszedł w jednej chwili, nic nie mogli zrobić. Tragiczne doniesienia z Islandii

2. Najnowsze informacje dotyczące frekwencji wyborczej. Aż ciężko uwierzyć w dane

W związku z niedawnymi wydarzeniami Bliski Wschód stał się miejscem, w którym doszło do nerwowej sytuacji. Zdaniem irańskich mediów łodzie rybackie zostały ostrzelane przez saudyjską straż przybrzeżną po tym, jak omyłkowo przekroczyły granicę i znalazły się na wodach terytorialnych należących do Arabii Saudyjskiej. Nie pojawiły się informacje o ofiarach ani rannych. Irańskie media powołały się na przedstawicieli władz prowincji Buszehr oraz irańskiej marynarki wojennej. W jednym z naszych artykułów pisaliśmy również o aresztowaniu prezydenta.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mariusz Pudzianowski zadziwił wszystkich kibiców w dniu wyborów. Przypomniał Polaka, którego wielbiły tysiące
  2. Wszystko się nagrało. Ludzie nie wytrzymali i zatrzymali homofobiczną ciężarówkę za mowę nienawiści wobec LGBT i szerzenie dezinformacji, interwencja policji
  3. Tysiące Polaków dostanie bilety 80% taniej. Już pewne, można rezerwować
  4. Przykre wyznanie Ministerstwa Zdrowia o wakacjach. Nie ma już wątpliwości, niestety
  5. Cejrowski posunie się do ostateczności. Powiedział wszystko, stracił cierpliwość do rządu
  6. Pies tonął na jej oczach. Właścicielka rzuciła się do wody, fale przykryły ją

Źródło: Polskie Radio

Następny artykuł