biuro podróży anuluje wycieczkęTurysci.pl

Polskie biuro podróży anuluje wycieczkę i wprowadza modyfikacje wyjazdów. Zmiany dotkną wielu turystów

Biuro podróży z Polski decyduje się na radykalne działania w związku z szalejącym na świecie koronawirusem. Anulowano wycieczkę, zmieniane są plany. Turyści muszą być gotowi na transformację wakacji.

Biuro podróży Itaka wyraźnie zareagowało na dynamicznie zmieniającą się sytuację na świecie, związaną z koronawirusem. Podjęto decyzję o odwołaniu jednej wycieczki oraz zmianie programu kolejnej. Te metamorfozy dotkną wielu turystów, lecz nie wiadomo, czy na nich się skończy. Może to być dopiero początek.

Koronawirus na kolejnym kontynencie. Reuters: potwierdzony przypadekKoronawirus na kolejnym kontynencie. Reuters: potwierdzony przypadekCzytaj dalej

Polskie biuro podróży anuluje wycieczkę do Włoch

Włochy usiłują uporać się z szalejącym koronawirusem, który jest niebezpieczny zarówno dla mieszkańców, jak i turystów. Choroba rozprzestrzenia się wyjątkowo szybko, zagrożenie zakażeniem oraz przeniesienie jej do kolejnego kraju jest wysokie. Jak podaje Business Insider, z tego powodu biuro podróży Itaka zadecydowało o anulowaniu wyjazdu, który miał odbyć się w dniu 29.02. W planie było odwiedzenie Wenecji, w której również potwierdzono przypadki zarażenia.

Drugą, bardzo poważną zmianą w Itace jest też zmiana programu Grupy "Klasyczne Włochy". W tym tygodniu ma ona wrócić do Polski, jej program jednak zostanie zmieniony z uwagi na zagrożenie zakażeniem.

- Nasze dalsze decyzje będą podejmowanie zgodnie z aktualną sytuacją - cytuje biuro podróży Business Insider.

W rozmowie z redakcją przedstawiciel biura potwierdził również, że turyści, którzy mają wykupione wycieczki objazdowe w najbliższych terminach, mogą je zamienić na inny wyjazd. Jeśli komuś zależy na rezygnacji, jego sprawa rozpatrywana ma być indywidualnie.

Dzisiaj grzeje: 1. Członek załogi samolotu miał koronawirusa. Turyści masowo próbują odwoływać loty
2. Za psa musisz zapłacić do 30 kwietnia. Chyba, że należysz do jednej z pięciu grup

Gotowe do reakcji jest również biuro Rainbow Tours. Choć jak na razie nie ingerowało w żadne wyjazdy, jak pisze Business Insider, wyraziło gotowość do anulowania wycieczek, jeśli sytuacja we Włoszech się znacząco pogorszy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kelnerka spojrzała na napiwek i nogi się pod nią ugięły. Natychmiast wybiegła z restauracji
  2. Bajecznie prosty sposób na gotowanie ziemniaków 4 razy szybciej. Ugotujesz nawet w 5 minut
  3. Polka mieszka w czerwonej strefie we Włoszech. "Straszna panika, radzimy sobie, jak możemy"
  4. LOT ma błyskawiczną ofertę dla turystów. Niewiele czasu, by kupić najtańsze bilety
  5. Nowe biuro podróży na polskim rynku. Turyści mają ogromny powód do radości, kusząca oferta
  6. Z ostatniej chwili: Robert Lewandowski kontuzjowany. Nie zagra przez dłuższy czas

Źródło: Business Insider

Następny artykuł