biuro podrozy cenyFot. Pixabay.com/Yevhen1971/zdjęcie poglądowe

Spełnia się najgorszy scenariusz wakacyjny, trzeba się śpieszyć. Nasze portfele mogą bardzo ucierpieć

Biuro podróży, niezależnie od lokalizacji i oferty, jest jednym z najbardziej poszkodowanych przez pandemię biznesów. Niestety okazuje się, że odbije się to niezwykle boleśnie na turystach. Potwierdza się najgorszy scenariusz.

Biuro podróży zajmujące się organizacją wycieczek krajowych i zagranicznych, zwykle w maju pełne jest już klientów i generuje gigantyczne zyski. Niestety przez pandemię 2020 rok wygląda zupełnie inaczej, a cała branża pogrążyła się w kryzysie. Teraz okazuje się, że spełnia się również najgorszy ze scenariuszy - touroperatorzy rozpoczynają windowanie cen, na czym bez wątpienia ucierpią nasze portfele.

Jeden z najgorszych dni od początku kryzysu. Polacy znów mają się czego obawiaćJeden z najgorszych dni od początku kryzysu. Polacy znów mają się czego obawiaćCzytaj dalej

Biuro podróży w dobie kryzysu. Czas na podwyżki

Instytut Badań Rynku Turystycznego Traveldata opublikował najnowszy raport, w którym zbadane zostały ceny w biurach podróży. Niestety wnioski są wyjątkowo przykre i może być znakiem spełniania się najgorszego ze scenariuszy - masowego podnoszenia cen przez branżę turystyczną, by nadrobić dotychczasowe straty.

Jak podsumowuje raport Rzeczpospolita, ceny wycieczek w biurach podróży rosną już trzeci tydzień z rzędu. Średni koszt wyjazdu między 3 i 9 sierpnia w ubiegłym tygodniu wzrósł aż o 35 zł. Wakacje w Portugalii podrożały natomiast o 248 zł, a na kultowej Majorce o 233 zł. Najwyższy wzrost cen w minionym tygodniu odnotowano w wakacjach na Gran Canarii - aż o 274 zł.

Dzisiaj grzeje: 1. Straty są gigantyczne, wielu poszkodowanych. Dramatyczne doniesienia ze świata
2. Wielka jedenastka. Ranking największych sieci sprzedaży w Polsce 2019

Regularny wzrost cen w ostatnim czasie wiązać się może ze zbliżającymi się wakacjami oraz rosnącym zainteresowaniem podróżami. Aby uniknąć kolejnych podwyżek, trzeba się jednak pośpieszyć, bo niewykluczone, że ceny będą nadal wzrastać. Co prawda wciąż nie wiadomo dokładnie, co będzie z wyjazdami zagranicznymi, wielu turystów jednak jest dobrej myśli. Mimo wszystko wiele biur podróży uruchomiło już sprzedaż wycieczek na sezon 2021, by minimalizować straty spowodowane pandemią.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Polacy masowo dodają ją do zup. Popełniają błąd, skład przyprawia o palpitacje
  2. Ktoś wyrzucił do śmietnika karton po trawie. W środku nowonarodzone kocięta
  3. Milionom ludzi zagraża nie tylko koronawirus. Żywioł uderzy w środę za granicą
  4. Dziecko z Polski zaginęło 26 lat temu. Właśnie odnalazła się na drugim końcu świata?
  5. 97 milionów ludzi i żadnego zgonu. Nikt inny nie poradził sobie z epidemią tak jak oni
  6. Robert Lewandowski opowiedział o swoim najtrudniejszym momencie. To było niedawno, nikt nawet nie wiedział

Źródło: Rp.pl

Następny artykuł