biura turystyczne wyznanie właścicielaFot. Pixabay.com/Muntzir_Mehdi

Bardzo mocne słowa właściciela polskiego biura podróży. "Bankructwa na szeroką skalę"

Biura turystyczne mogą mieć ogromne kłopoty przez szalejącego koronawirusa. Właściciel powiedział całą prawdę, nie brzmi to dobrze.

Biura turystyczne przechodzą ogromny kryzys związany z rozprzestrzeniającym się po świecie koronawirusem. Choroba od grudnia pojawiła się w dziesiątkach krajów rozsianych po całym świecie. Turyści rezygnują z wykupionych wycieczek oraz lotów, bo wolą bezpiecznie siedzieć w domach i przeczekać najgorszy czas. Odbija się to na turystyce, która jako branża, traci każdego dnia ogromne kwoty.

Polscy hotelarze są zdruzgotani. Polscy hotelarze są zdruzgotani. "Z czymś takim nie miałem jeszcze do czynienia"Czytaj dalej

Biura turystyczne w ogromnym kryzysie

- Większości biur skończą się pieniądze, które byłyby w stanie oddać klientom, bo popłacili już zaliczki za autokary i hotele. Będziemy mieli do czynienia z bankructwami na szeroką skalę. I nie mówię tylko o biurach podróży - stwierdził w rozmowie z Gazetą Wyborczą Radosław Prasowski, który jest właścicielem biura podróży "Turysta" ze Słupska.

Jak sam mówi, "wiosna jest bezpowrotnie stracona". Jak sam ocenia, mowa tu o kwotach rzędu kilkudziesięciu tysięcy euro. Ma to związek m.in. z odwołanymi wycieczkami do Włoch.

- Włochom płaci się 1,5-2,5 tys. euro na 4-5 miesięcy przed wyjazdem, ale już na miesiąc z wyprzedzeniem trzeba zapłacić wszystko. I Włosi tych pieniędzy, które zdążyliśmy im wpłacić, już nie oddają. Proponują formę voucherów - tłumaczy.

Jak przewiduje właściciel polskiego biura, wiele biur narażonych może być nawet na bankructwo.

- Ale na pewno większości biur skończą się pieniądze, które byliby w stanie oddać klientom, bo popłacili już zaliczki za autokary czy hotele. Będziemy mieli do czynienia z bankructwami na szeroką skalę - mówi w rozmowie z Gazetą Wyborczą.

Dzisiaj grzeje: 1. Zakaz wjazdu do kraju, chyba że poddasz się kwarantannie. 14 dni izolacji, pierwsze państwo podjęło decyzję
2. Chiny przekazały światu ważne informacje na temat epidemii. Wiadomości są mocno zaskakujące

Jak podkreśla Prasowski, pojawia się również "psychoza strachu". Opowiada, że turyści dzwonią do niego nawet w niedzielę, a wielu pyta, czy dobrym pomysłem będzie decydować się na wyjazd, czy może lepiej przeczekać ten najgorszy czas.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wyszedł na jaw jeden z największych sekretów Asi z Chłopaków do wzięcia. Włos jeży się na głowie
  2. Niestety, pod żadnym pozorem nie wolno łączyć jajek sadzonych z ziemniakami. Konsekwencje są ogromne
  3. Zestrzelono samolot pasażerski, zginęło wszystkich 298 pasażerów. Dziś ruszył proces, po 6 latach
  4. Autokar runął w przepaść. 19 pasażerów nie żyje, tragiczna wiadomość ze świata
  5. Uwielbiany, górski ośrodek zostaje zamknięty. "Goście proszeni o powrót do domów"
  6. Koniec sportu w Polsce coraz bliższy. Główny Inspektorat Sanitarny chce odwoływać imprezy

Źródło: Gazeta Wyborcza

Następny artykuł