Biskupin przyciąga turystów.fot. wikimedia.org/wiki/File:Biskupin_brama_od_wewnatrz.jpg

Byliście w Biskupinie? Polacy uwielbiają odwiedzać słynną osadę

Biskupin to wieś położona w województwie kujawsko-pomorskim. Biskupin przyciąga przez cały rok tłumy turystów i od lat jest jedną z najcenniejszych atrakcji turystycznych w Polsce.

Biskupin to wieś położona w województwie kujawsko-pomorskim, a dokładniej w jego południowo-zachodniej części. Miejsce to znane jest przede wszystkim z historycznej osady, która przez cały rok przyciąga tłumy turystów. Odkrycie osady jest uznawane za jedno z najważniejszych wydarzeń w dziejach polskiej i europejskiej archeologii. Byliście w Biskupinie? Widzieliście niesamowitą osadę na żywo?

Zamykają szkoły, bary i restauracje, klamka zapadła. Sąsiad Polski podjął decyzjęZamykają szkoły, bary i restauracje, klamka zapadła. Sąsiad Polski podjął decyzjęCzytaj dalej

Biskupin - odkrycie historycznej osady

Historia odkrycia osady w Biskupinie sięga pierwszej połowy XX wieku. W 1933 roku w wyniku prac melioracyjno-irygacyjnych poziom wody w Jeziorze Biskupińskim obniżył się tak bardzo, że ponad poziom wody na wierzch wypłynęły pozostałości po umocnieniach starożytnej osady. Mieszkańcy okolicznych wsi zaczęli odnajdywać zabytkowe przedmioty i nie zdawali sobie sprawy z ich wartości archeologicznej. Dopiero dzieci, które chodziły do szkoły, poinformowały o przeciwnych znaleziskach nauczyciela Walentego Szwajcera, który postanowił nagłośnić sprawę. Następnie podjęto się badań, które rozpoczęły się w 1934 roku i były kontynuowane po zakończeniu II wojny światowej.

Wykoleił się pociąg. Wszystko przez 11-letnie dziecko, porażająca wiadomość z zagranicyWykoleił się pociąg. Wszystko przez 11-letnie dziecko, porażająca wiadomość z zagranicyCzytaj dalej


Gród w Biskupinie jest jedynym stanowiskiem archeologicznym w Polsce, gdzie opracowano program długoletniej konserwacji. 16 września 1994 roku gród w Biskupinie został uznany za pomnik historii Polski.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje, miał tylko 3 latka. W sekundę spełnił się najczarniejszy ze scenariuszy, żałoba za granicą
2. Specjalistyczny sprzęt WOŚP, na który wszyscy się zrzucaliśmy, zajęty przez Konstantego Radziwiłła. Zdruzgotany Jurek Owsiak prosi o reakcję
3. Latasz Ryanairem? Przez kluczowy błąd wielu musi później dopłacać na lotnisku

Biskupin - rekonstrukcja grodu

Gród w Biskupinie obecnie jest jednym z niewielu stanowisk archeologicznych w naszym kraju, który posiada pełnowymiarowe rekonstrukcje wału obronnego, falochronu, bramy, ulic i budynków mieszkalnych. Interesującym faktem jest to, że rekonstrukcje są cykliczne i po nowych ustaleniach naukowców są wymieniane i aktualizowane.
Oprócz muzeum, na terenie grodu, w każdy trzeci tydzień września odbywa się festyn biskupiński, który cieszy się dużym zainteresowaniem lokalnych mieszkańców, jak i przyjezdnych.

Zabierasz bagaż na pokład WizzAir? Lepiej uważaj, przez jeden błąd zapłacisz o wiele więcejZabierasz bagaż na pokład WizzAir? Lepiej uważaj, przez jeden błąd zapłacisz o wiele więcejCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wyciągnęli delfinka na plażę, żeby zrobić selfie. Na oczach roześmianych turystów doszło do tragedii
  2. NASA udostępniła niesamowite nagranie. Widok zapiera dech w piersi, planeta jest gigantyczna
  3. Dramat pasażerów, atak na autobus i przystanek. Są ofiary śmiertelne, porażające informacje zza granicy
  4. Drugi lockdown tylko w części Polski? Niepokojące słowa, branża turystyczna drży z obaw
  5. Dramat w Rysach, TOPR w akcji. Niestety, spadł w przepaść, reszta w skrajnym niebezpieczeństwie
  6. Nagrali, jak dziewczynka celowo dokucza małpce. Nagle zwierzę nie wytrzymało, wstrząsająca reakcja

Źródło: Wikipedia

Następny artykuł