bilety darmoweFot. Pixabay.com/Free-Photos

Bilety na komunikację miejską za darmo? To nie sen, wielkie zmiany w europejskim kraju

Bilety do komunikacji miejskiej często potrafią znacznie nadwyrężyć budżet turysty. Częste przemieszczanie się bywa drogie, jest jednak na to rana. Jeden europejski kraj, jako pierwszy na świecie, zdecydował się wprowadzić darmowe przejazdy.

Bilety na komunikację miejscą zwykle nie są przesadnie wygórowane, o ile nie musimy kupować ich zbyt często. Dotkliwym problemem dla naszych portfeli okazać się może również kwestia innej waluty, w której przychodzi nam je kupować. Początkowo autobus czy tramwaj mogą wydawać się atrakcyjną alternatywą dla pieszego przemieżania dużego miasta, jednak wszystko się zmieni, gdy dizennie przyjdzie kupować nawet po kilka biletów.

Tanie loty dla każdego? Jest sposób, by polecieć do raju za groszeTanie loty dla każdego? Jest sposób, by polecieć do raju za groszeCzytaj dalej

Ten problem postanowił rozwiązać jeden europejski kraj - Luksemburg. Państwo to od dawna narzekało na zbyt dużą ilość samochodów, gigantyczne korki oraz znaczne zanieczyszczenie powietrza spowodowane spalinami. Darmowe bilety na komunikację miejską mogą pomóc te problemy pokonać, a jednocześnie być wyjątkową okacją dla przyjeżdżających turystów.

Darmowe bilety w Luksemburgu

Władze tego państwa były bardzo zaniepokojne problemami z samochodami w kraju, postanowiły więc podjąć próbę ich rozwiązania. Padło na darmowe bilety na publiczne pociągi, tramwaje oraz autobusy. Mają one już wkrótce być całkowicie darmowe, nie zostały jednak podane szczegóły, na jakich zasadach ma ten nowy przepis funkcjonować.

Nie zostały narazie również podane szczegóły dotyczące np. tego, kto będzie mógł skorzystać z darmowych przejazdów. Jeśli nie będzie to zarezerwowane jedynie dla mieszkańców czy obywateli tego państwa, bez wątpienia odbije się również głośnym echem w środowisku podróżników.

Jak podają media, ma to mieć również dużo większy zasięg, niż tylko zniesienie opłat za bilety. Podobno łączyć się to ma również z rozwinięciem siatki połączeń kolejowych oraz znaczną obniżką połączeń międzynarodowych. Jak podaje RTL, nowe zasady obowiązywać mają rzekomo od 1 marca 2020 roku.

Alternatywne rozwiązanie problemu korków

Nie tylko Luksemburg ma ogromne problemy z potwornymi korkami na ulicach oraz zanieczyszczeniami powietrza. Zmniejszyć liczbę samochodów na drogach usiłowali również mieszkańcy Boliwii, tylko że oni nie ograniczyli się jedynie do zniesienia cen biletów. Poszli o jeden krok dalej i postanowili wybudować podwieszane metro, dzięki któremu drogi można ominąć górą.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ohydnie zdemolowali rajską plażę. Niestety pojawił się też polski akcent
  2. Ten lot był wyjątkowy. Na pokładzie rozegrały się sceny, przez które pasażerowie zalali się płaczem
  3. Podróż do Doliny Muminków jest możliwa. Nie trzeba nawet wyjeżdżać z kraju
  4. Najpiękniejsze góry w Polsce. Sprawdź szlaki, które zachwycają widokami
  5. Jeden z najpiękniejszych krajów zimą. Sprawdź, czym zachwyca Finlandia
  6. 5 miejsc, które trzeba odwiedzić w Australii. Nie możesz ich przegapić

Następny artykuł