bilety miasta świataPixabay.com/RainerPrang

Najpopularniejsze miasta świata przyciągają miliony turystów. Nie zwlekaj i kupuj bilety

Bilety na samolot kusić potrafią niezwykłymi promocjami i okazjami. Są jednak miasta na świecie, które cieszą się szczególnym uwielbieniem turystów. Jeśli jeszcze w którymś z nich nie byłeś, nie zwlekaj. Czekają tam atrakcje, których nie spotka się w żadnym, innym miejscu na świecie.

Bilety do najczęściej odwiedzanych miast świata znikają błyskawicznie i nie ma dnia, w którym nie przylatuje tam przynajmniej jeden samolot wypełniony po brzegi turystami z całego świata. Zwykle dotyczy to stolic będących ośrodkami kulturalnymi oraz szczególnie turystycznych ośrodków, kuszących niesamowitymi plażami oraz ekskluzywnymi kurortami. Sprawdź, w które miejsca podróżnicy z całego globu latają najczęściej.

Koniec z wizami do USA. Jakie teraz są zasady podróży?Koniec z wizami do USA. Jakie teraz są zasady podróży?Czytaj dalej

Jakie są najpopularniejsze miasta na świecie?

Mastercard Enterprise Partnership co roku przygotowuje ranking najbardziej turystycznych miejsc świata. Na pierwszym miejscu znalazł się Bangkok, do którego bilety kupiło ponad 22 mln turystów różnego pochodzenia. Ciężko się temu dziwić, miejsce to bowiem jest niezwykłe w skali całego świata nie tylko ze względu na unikatową kulturę oraz atrakcje i zabytki, ale również życie nocne.

Prawdziwe tłumy przyciąga również stolica Francji - Paryż. Bilety lotnicze w to miejsce zdobyć można w niezwykle atrakcyjnych cenach również z Polski, a lot jest bardzo krótki. To sprawia, że to idealna destynacja nawet na krótki weekend, który zamienić można w wyjątkową, romantyczną wycieczkę z drugą połówką.

W te miejsca bilety sprzedają się niczym świeże bułeczki

Na trzecim miejscu podium znalazła się kolejna, europejska stolica, pełna zabytków, atrakcji turystycznych oraz pięknej architektury - Londyn. Trzecie co do wielkości miasto Starego Kontynentu to kulturalny ośrodek istotny w skali całego świata.

To zaledwie trzy, najczęściej odwiedzane przez turystów miejsca, a dwa z nich dostępne są od ręki, w atrakcyjnej cenie dla Polaków. To z pewnością zmotywować może wielu podróżników z naszego kraju do spędzenia tam choć krótkiego urlopu, który obfitował będzie w niezwykłe wrażenia i zapoznanie z lokalną historią i kulturą.

Następny artykuł