bilety internetowe na parking pod Morskim OkiemFot. Wikipedia.org/Krzysztof T. miw/CC BY-SA 3.0)/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.pl

Bilety pod Morskim Okiem da się kupić tylko przez Internet. Waszym zdaniem to dobry pomysł?

Bilety na parking na Palenicy Białczańskiej będzie można kupić wyłącznie przez internet. Taką decyzję podjął Tatrzański Park Narodowy, co rozpętało ogromną burzę.

Bilety na parking pod Morskim Okiem każdego roku rozchodzą się jak świeże bułeczki. Tłumy turystów wybierają tę popularną trasę i gdzieś muszą pozostawić swoje samochody. Do tej pory kartonikowe zezwolenie na pozostaiwnie samochodu można było kupić tradycyjnie na miejscu, w tym sezonie jednak wprowadzana jest zmiana i dokonać tego można wyłącznie online.

Wprowadzają nowy zakaz w Tatrach. Wielu Polaków będzie oburzonychWprowadzają nowy zakaz w Tatrach. Wielu Polaków będzie oburzonychCzytaj dalej

Dyrektor TPN argumentuje, że ma to pomóc w walce z korkami i chaosem komunikacyjnym, pomysł jednak nie spodobał się wszystkim turystom. W internecie na grupach związanych z Tatrami pojawiły się dziesiątki komentarzy o tym, że to utrudnianie życia przyjezdnych. Już wcześniej opisywaliśmy całą sprawę, zauważając, że to również poważne ograniczenie dla osób niepotrafiących sprawnie korzystać z internetu. A co wy sądzicie o tej kontrowersyjnej sprawie? Zachęcamy do dyskusji w komentarzach pod postem na Facebooku.

Dzisiaj grzeje: 1. Koniec taniej linii lotniczej. Zbankrutowała, nic się już nie da zrobić
2. Wybory prezydenckie 2020. Czym są wyniki exit poll?

Następny artykuł