bilety wspólny biletFot. Pixabay.com/focusonpc

Jeden bilet na całą podróż? Polskie ministerstwo planuje ogromne zmiany dla turystów

Wszystkie bilety w jednym? Polskie ministerstwo infrastruktury planuje wprowadzenie ogromnych zmian, które wpłyną na sektor turystyki. Podróżni mogą spodziewać się wielu niespodzianek.

Bilety często są jedną z najbardziej problematycznych kwestii podczas planowania podróży. Dostosowywanie wejściówek na pociągi, samoloty, taksówki czy komunikację miejską bywa problematyczne i nie każdy wie, gdzie trzeba je rezerwować. Zdarzają się błędy, które rozwiązać mają nowe zmiany w projekcie "Wspólny Bilet".

Autokar spadł w przepaść, 20 osób zginęło, 24 ranne. Tragiczne wiadomości zza granicyAutokar spadł w przepaść, 20 osób zginęło, 24 ranne. Tragiczne wiadomości zza granicyCzytaj dalej

W odpowiedzi na poselską interpelację, wiceminister infrastruktury, Andrzej Bittel, zapowiedział ogromną metamorfozę, która z pewnością zaskoczy wielu turystów. Okazuje się, że oferta "Wspólny Bilet" ma zostać znacznie poszerzona, co może ułatwić planowanie każdego wyjazdu.

"Wspólny Bilet" już teraz ułatwia planowanie podróży

Projekt funkcjonuje na terenie naszego kraju już od grudnia 2018 roku i cieszy się znaczną popularnością. Jak na razie biorą w nim udział Kolejne Śląskie, Mazowieckie, Wielkopolskie, Małopolskie, Przewozy Regionalne, Łódzka Kolej Aglomeracyjna, PKP Intercity oraz PKO Szybka Kolej Miejsca w Trójmieście. W praktyce pozwala on w każdym punkcie tych przewoźników kupić bilety na wszystkie z nich, również przez internet.

Dzięki temu można kupić bilet na całą trasę, nawet jeśli w jej trakcie zaplanowane są przesiadki. Korzystniejsza jest również cena, która wyliczana jest na podstawie zupełnie nowej, atrakcyjniejszej taryfy. Co ciekawe, ceny spadają wraz z kolejnymi kilometrami zaplanowanej trasy. Teraz "Wspólny Bilet" ma obejmować jeszcze więcej środków transportu, co bez wątpienia będzie dużym ułatwieniem dla turystów.

Wszystkie bilety w jednym? Ministerstwo infrastruktury zabiera głos

Jak zapowiada Bittel, zmiany mają być wprowadzane na różnych płaszczyznach.

- Planuje się dalszy rozwój projektu "Wspólny Bilet", w tym w internetowej i mobilnej aplikacji Bilkom. W ramach projektu istnieje możliwość zakupu jednego biletu na całą podróż – niezależnie od tego, z jakich pociągów pasażer korzysta i na jakich trasach podróżuje - możemy przeczytać w odpowiedzi na interpelację.

Co więcej, oferta poszerzona zostanie o autobusy, taksówki, a nawet bilety lotnicze i rezerwację hoteli.

- W perspektywie, planowana jest rozbudowa oferty nie tylko o kolejnych przewoźników kolejowych, ale również autobusowych, lotniczych i taksówki oraz o inne usługi potrzebne do kompleksowego zaplanowania podróży, jak np. możliwość zarezerwowania noclegu w hotelu - wyjaśnił wiceminister.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wystawiła swoje dziecko na balkon na mróz. Twierdzi, że o nim zapomniała, tragiczne skutki
  2. Z ostatniej chwili: Justin Bieber jest nieuleczalnie chory
  3. Lodowisko, jakiego nie ma w żadnym innym miejscu w Polsce. Jeden wspaniały szczegół sprawia, że jest unikatowe
  4. Meghan Markle i książę Harry podjęli historyczną decyzję o rezygnacji. Oczy całego świata patrzą z niedowierzaniem
  5. Przepiękny wąwóz w Polsce wyłożono betonowymi płytami. Nie pomogły żadne petycje
  6. Fanki zamurowało, Justyna Żyła przyznała się do sztucznego poprawienia swojej urody. Do sieci wyciekły zdjęcia "przed" i "po"

Źródło: Onet

Następny artykuł